ÖSYM 2017 YDS İlkbahar Dönemi Sınav Sonuçları Açıklandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi 2017 yılı ilkbahar dönemi Yabancı Dil Sınavı (YDS) sonuçları açıklandı. Sorgulama ekranı.

ÖSYM 2017 YDS İlkbahar Dönemi Sınav Sonuçları Açıklandı
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından sonbahar ve ilkbahar olmak üzere adaylara her sene Yabancı Dil Sınavı yapılmaktadır. ÖSYM tarafından yapılan ilkbahar dönemi YDS sınavına çok sayıda aday girmiş ve sınav sonuçlarının açıklanması beklenmekteydi.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2 Nisan 2017 tarihinde yapılan Yabancı Dil Sınavı İlkbahar döneminin ne zaman yapılacağı merak ile bekleniyordu ve sonunda ÖSYM'den konu hakkında açıklama yapıldı. Gelen açıklamaya göre Yabancı Dil Sonuçları açıklandı ve erişime açıldı. Adaylar sorgulamalarını yapabilmektedir.

SORGULAMA EKRANI

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan açıklama ile Yabancı Dil Sınavı sonuçlarının açıklandığı duyuruldu.

https://sonuc.osym.gov.tr/Sorgu.aspx?SonucID=4260

Yukarıda ki linki takip edecek olan adaylar Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi sonuç açıklanma sayfasından Yabancı Dil Sınavı sonuçlarını adaylar T.C. kimlik numaraları ve ÖSYM şifrelerini yazarak sonuçları sorgulayabilirler.

Bilindiği üzere Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Farsça testinde 18. soruyu, İtalyanca testinde 77. soruyu iptal etmişti. Yine İtalyanca testinde ki 67. sorunun cevabı da C şıkkı olarak değiştirilmişti. Adaylar yukarıda belirtilmiş olan link aracılığı ÖSYM ilkbahar dönemi YDS sonuçlarını sorgulayabilirler.

TÜM SINAV HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ
Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2017, 21:11

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE