Orman Mühendisleri Odası, Meslek Mensupluğu Sınav Duyurusu

Türk Mühendis ve Mimar odaları birliğinden yeni bir açıklama geldi. Odaların açıklaması şu şekilde oldu;

Orman Mühendisleri Odası, Meslek Mensupluğu Sınav Duyurusu
Bir sınav yapılacak fakat bu sınava belirli adaylar katılabilecek. Sınav yönetmenliğine uygun olan adaylar orman mühendisi, serbest meslek, orman endüstri mühendisi gibi dallarda tek tek sınava girecek ve bu sınavlar yukarıda belirtilmiş olan kategori ve bölümlere özel olarak yapılacak.
Bu sınava girecek olan adayların kabul etmesi gereken bazı şartlar bulunuyor yani Orman Mühendisleri odasının sizlerde aradığı bazı şartlar bulunuyor. Eğer bu şartları merak ediyor ve sınava giriş hakkı kazanmak istiyorsanız aşağıda yer alan yazıyı okuyabilirsiniz.
- Ruhsatınızın bulunması gerekiyor. En az 1 yıl süreli olarak mesleki deneyiminizin bulunması gerekiyor. 100 üzerinden en az 60 puan alınması gerekiyor. Eğer bu şartları karşılıyorsanız en geç 4 Nisan 2016 tarihine kadar odaya evraklarınızı teslim etmeniz gerekiyor. Uygulama tezlerinizi de aynı şekilde belirtilen süre içerisinde odaya teslim etmiş olmanız gerekiyor. Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan alacağınız adli sicil belgenizi odaya teslim etmeniz gerekiyor. Odaya doğrudan veya taahhütlü bir mektupla gönderimi sağlayabilirsiniz.
Eğer postanızda bir gecikme olursa bu gecikme hiç  bir şekilde dikkate alınmayacaktır. Sınava ait olan bilgiler aşağıdaki gibidir; Sınav şekli her sınavda olduğu gibi klasikleşmiş bir şekilde çoktan seçmeli yazılı test olarak karşınıza çıkıyor. Puan ise 100 tam puan üzerinden değerlendiriliyor. Yapılacak olan bu sınavın süresi tam olarak 40 dakikadır.
Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2016, 16:12

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE