Milyonlarca Öğrencinin Beklediği TEOG Sonuçları Açıklandı

Milyonlarca öğrencinin merak içerisinde beklediği Milli Eğitim Bakanlığınca TEOG kapsamında 8'inci sınıflara yönelik düzenlenen 2. dönem merkezi ortak sınav sonuçları açıklandı. İşte ayrıntılar…

Milyonlarca Öğrencinin Beklediği TEOG Sonuçları Açıklandı

Milyonlarca Öğrencinin Beklediği TEOG Sonuçları Açıklandı

TEOG sonuçları nihayet açıklandı. Milyonlar öğrencinin girdiği TEOG sonuçlarını öğrenciler, https://e-okul.meb.gov.tr/ adresinden bilgilerini girerek sorgulayabilecekler. -30 Nisan 2015 ve 16-17 Mayıs 2015 tarihlerinde yapılan Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş sistemi 8. sınıflar 2. dönem ortak sınavların değerlendirme işlemleri 8 Haziran 2015 tarihinde bitti. Ortak sınavlarda her sorunun eşit ağırlığı vardı. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada adayların cevap kağıtları 2 (iki) adet optik okuyucu tarafından çift kontrol sistemiyle okutulduğu belirtildi. Aynı zamanda açıklamada sınavların 100 tam puan üzerinden değerlendirildiğine de yer verildi. Öğrencilerin ortak sınavda aldığı puanlar . sınıf yılsonu başarı puanı hesaplamasında da kullanılacak. Milli Eğitim’den yapılan diğer bir açıklamada da öğrencilere yazılı sınav sonucunun gönderilmeyeceği belirtildi. E-okul sistemine sonuçlar işlendi ve veliler ve öğrenciler buradan sonuçlarını kontrol edebilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı açıklamada sınada görev alan öğretmen, tönetici ve tüm çalışanlara teşekkür ederek, sınav sonuçlarının öğrenci ve velilere hayırlı olmasını diledi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2018, 13:34

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE