MEBBİS Üzerinden Sınav Başvuruları Görülebilecek

Öğretmenlerin girecepği sınavların başvuruları bundan sonra MEBBİS üzerinden alınacak. Asıl önemli konu ise başvuruların MEBBİS'ten Puan Üstünlüğüne Göre alınacak olması. İşte ayrıntılar…

MEBBİS Üzerinden Sınav Başvuruları Görülebilecek

MEBBİS Üzerinden Sınav Başvuruları Görülebilecek

Açık Öğretim Ortaokulu sınavları 2 oturum olmak üzere, Motorlu Taşıt Sürücü Adayları sınavı, Sağlık Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavı ve Sağlık Bakanlığı Unvan Değişikliği Sınavı için MEBBİS üzerinden başvurular alınmaya başlandı bile.

Görevli Başvuru tarihlerinde ise Son başvuru Sağlık Bakanlığı sınavları için 14 Haziran ve Diğer Sınavlar için 19 Hazirandır. Sınavlarla ilgili detaylı bilgiler de MEBBİS modülüne eklendi.

Sınavlar için görevlendirmeler ise MEBBİS üzerinde en düşük puana sahip öğretmenden başlayarak yapılıyor. Puan hesaplaması sınavda salon görevlisinin aldığı ücretin sınavın maksimum süresine bölümünün 100 ile çarpılması şeklinde yapılacak.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE