MEB Ücretli Öğretmen Alımı Mülakat Sonuçları Açıklandı!

Milli Eğitim Bakanlığı 5 bin ücretli öğretmen alımı yapacak. MEB ücretli öğretmen alımı mülakat sonuçları için Personel Genel Müdürlüğü tarafından bir duyuru yapıldı. İşte detaylar..

MEB Ücretli Öğretmen Alımı Mülakat Sonuçları Açıklandı!

Milli Eğitim Bakanlığı 5 bin ücretli öğretmen alımı yapacak. Başvurular 14 Ağustos tarihinde tamamlanan 5 Bin kişilik öğretmen alımında mülakat sonuçları için Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından açıklama yapıldı. 

5 BİN PERSONEL ALIMI;

Sözleşmeli olarak istihdam edilecek olan 5 Bin kişilik öğretmen alımlarında sözlü sınavların açıklanmasının ardından adaylar için sözlü mülakat itiraz süreci başladı. Buna göre sözlü sınavda sonuçlara itirazlar 28 Ağustos tarihine kadar yapılabilecek. İtiraz sonuçları ise 31 Ağustos tarihinde açıklanacak. Atama tercihleri ne zaman alınacak

TERCİHLER NE ZAMAN ALINACAK;

Ek ders ücreti karşılığında öğretmen adayları için yapılan sözlü sınavı kazanan adaylar için 4 Eylül tarihinde tercih işlemleri başlayacak. Adaylar 7 Eylül tarihine kadar tercihlerini tamamlaması gerekiyor. 11 Eylül tarihinde ise sonuçlara göre atanan yerler belli olacak.

Sonuçlar için: //www.meb.gov.tr/sinavlar/sonuc/sorgu.php?SINAV_ID=5F111C76E212467A5351D10212A002CE

Sonuçlar yukarıdaki bağlantıdan T.C. Kimlik numarası, doğum tarihi ile birlikte öğrenilebilecek.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2018, 21:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayşegül
Ayşegül - 3 yıl Önce

E devlet üzerinden başvuradan sonra ne zaman mülakat aşamasına gelindi nasıl haberdar olunacak?