MEB Ehliyet Sınav Sisteminde Değişik Yapıldı! Neler Değişti

Milli Eğitim Bakanlığı ehliyet sınav sisteminde değişiklik yapıldı. Kağıt, kalem ile yapılan yazılı sınavlar sona erdi. Peki neler değişti.

MEB Ehliyet Sınav Sisteminde Değişik Yapıldı! Neler Değişti

Milli Eğitim Bakanlığı her sene aralıklarla ehliyet almak isteyen adaylara yazılı olarak sınav düzenlemektedir. Bu sınavdan başarı ile ayrılan adaylar direksiyon sınavına girmeye hak kazanmaktadır. Yazılı sınavda başarılı olamayan adaylar ise direksiyon sınavına girememektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı aracılığı ile yapılan açıklama da sınav sisteminde değişikliğe gidildiği belirtildi. Bundan sonra adaylar kağıt, kalem ile yazılı sınava girmeyecek Peki neler değişti? Adaylar yazılı sınava hiç mi girmeyecek yoksa yazılı sınavlar artık başka türlü mü yapılacak.

ELEKTRONİK SINAVA GEÇİLDİ!

Milli Eğitim Bakanlığı aracılığı ile yapılan açıklama da bundan sonra ki ehliyet sınavlarının elektronik sınav olarak yapılacağı belirtildi. Yani artık kağıt, kalem, silgi ile girilen yazılı sınavlar tarihe karışacak. Ehliyet almak isteyen adaylar elektronik ortamda önlerinde bulunan tabletlerde ki soruları çözerek sınavlarını tamamlayacak. Peki her ilde elektronik sınav olmuyordu. Artık olacak mı?

HER İLDE SINAV OLACAK

Normalde bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı elektronik ehliyet sınavı sadece büyük şehirlerde yapılmaktaydı. Ancak bundan sonra her ilde elektronik sınav olacak. Bu sayede kağıt, kalem gibi tasarruflar sağlanacağı gibi yine sınavların hızlı okunması ve sınavlarda ki hata payının oldukça az olması sağlanacaktır.

TÜM SINAV HABERLERİ İÇİN TIKLAYIN

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE