Maliye Bakanlığı Mali Hizmetler Uzman Yardımcısı Yeterlilik Sınavı Duyurusu Yaptı

Maliye Bakanlığından yayımlanan bildiri ile Mali Hizmetler Uzman Yardımcısı yeterlilik sınavı hakkında duyuru yapıldı. İşte sınav tarihi ve yapılan duyuru.

Maliye Bakanlığı Mali Hizmetler Uzman Yardımcısı Yeterlilik Sınavı Duyurusu Yaptı
Maliye Bakanlığı ihtiyaçlara göre dönem dönem olmak üzere mali hizmetler uzman yardımcısı yeterlilik sınavı yapmaktadır. Bakanlıktan yapılan açıklama ile 3. dönem yeterlilik sınavı tarihinin ne zaman olduğu kamuoyuna duyuruldu.

Buna göre mali hizmetler uzman yardımcısı yeterlilik sınavına adayların girebilmesi için önceki yıllarda atanmış ve pozisyonlarında en az 3 yıl boyunca çalışmış olmaları gerekmektedir. Bu süreden daha az çalışanlar yeterlilik sınavına giremez.

Yine atamalarının ardından söz konusu personeller çalıştıkları görev süresi boyunca tek seferde rahatsızlıklarından dolayı 3 aydan fazla izin veya refakat aldılarsa bu süre onların çalışma süreleri olarak sayılmayacak ve bu şekilde 3 seneyi dolduramayan adaylarda yeterlilik sınavına giremeyecektir. Yine sınava girmek isteyen adayların mutlaka tez yazmış olmaları gerekiyor. Aksi takdirde sınava girme hakları bulunmuyor. 

Sınav Tarihi Ne Zaman?

Peki Maliye Bakanlığının açıklamış olduğu uzman yardımcısı yeterlilik sınavı ne zaman düzenlenecek? Söz konusu yapılan duyuruya göre sınav 18 Şubat 2017 tarihinde düzenlenecek. Sınava girebilmek için adayların yukarıda belirtilmiş olan şartlar başta olmak üzere duyuruda yayımlanan şartların tamamına sahip olması gerekmektedir. Şartları öğrenmek ve detaylı bilgi edinmek için aşağıdaki resmi bildiriyi inceleyiniz.

Resmi Bildiri İçin Tıklayınız

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE