Mahalle Bekçiliği Sınavına Günler Kaldı! Sınav Kaç Saat Sürecek! Hangi Konulardan Sorulacak?

Emniyet Genel Müdürlüğü Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı sınavına günler kaldı. Sınav tarihi ne zaman? Sınavda hangi konulardan sorular sorulacak. 7 Bin bekçi alımı sınav konuları neler? İşte tüm bu soruların cevapları haberimizde

Mahalle Bekçiliği Sınavına Günler Kaldı! Sınav Kaç Saat Sürecek! Hangi Konulardan Sorulacak?

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğüne 7 Bin Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımları yapılacak.

Sınav 20 Ekim tarihinde gerçekleşecek. 1. Dönem çarşı ve mahalle bekçiliği sınavında yapılan başvuruların ardından ön sağlık muayeneleri de tamamlandı. Buna göre yazılı sınava girmeye hak kazanan adaylar 20 Ekim cumartesi günü saat 10:00'da yazılı sınava girecekler.

SINAV HANGİ İLLERDE YAPILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamaya göre sınav 12 ilde yapılacak. İstanbul, İzmir, Ankara, Konya, Çorum, Sivas, Gaziantep, Elazığ, Erzurum, Batman illerinde yapılacak sınav giriş belgeleri de geçtiğimiz günlerde meb.gov.tr adresinden duyuruldu.

BEKÇİLİK SINAVINDA HANGİ KONULARDAN SORULAR SORULACAK?

MEB Bekçi alımlarında yapılacak olan sınavın 100 soru üzerinden ve 5 şıklı olacağını açıkladı. Sınavda Türkçe (20 soru), sosyal bilgiler (15 soru), fen bilgisi (15 soru), hayat bilgisi (15 soru), matematik (15 soru), genel kütür (20 soru) soruları sorulacak. 100 soru soruda sadece doğru sorular dikkate alınacak. 50 üzeri alan adaylar başarılı sayılacaklar.

SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

22 Ekim tarihinde yapılacak olan sınavın ardından 22 Ekim tarihinde adaylara sınav soruları açıklanacak. Sorular Polis Akademisi resmi internet sitesi üzerinden duyurulacak. 7 Kasım tarihinde sınav sonuçlarının açıklanması bekleniyor.

İŞİN OLSA

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE