LYS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Açıklandı Mı? 2016

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Lisans Yerleştirme Sınavı Sonuçları ne zaman açıklanacak? Sonuçlar açıklandı mı?

LYS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Açıklandı Mı? 2016
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından her sene öğrencilere Lisans Yerleştirme Sınavı düzenlenmektedir. Bu sınava liseyi bitirmiş adaylar girmekte olup alınan puanlara göre adaylar dört yıllık üniversitelerin lisans bölümüne yerleşmeye çalışmaktadır. Geçtiğimiz ay lise mezunu adaylar için LYS sınavı düzenlendi. Şimdi ise adaylar bu sınav sonuçlarını beklemeye başladı. Milyonlarca kişinin girdiği sınav hem öğrenciler hemde veliler için büyük merak kaynağı olmuş durumda.

Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Lisans Yerleştirme Sınavının sonuçlar yayınlanan sınav takvimine göre 18 Temmuz 2016 tarihinde açıklanacak. Bu tarihten önce pek sınav sonuçlarının açıklanması beklenmemekte olup adaylara aynı gün içinde sınav sonuçlarının yayınlanacağı saatin duyurulması beklenmektedir. Bu sene YGS ve LYS sınavının geçtiğimiz seneye göre daha kolay olduğu ve adayların bu sınavdan daha yüksek puan aldığı düşünülmektedir. Tabi bazı adaylara göre durum tam ters. Onlara göre geçen sene ki sınav daha kolay ve bu sene ki sınav daha zor. Ancak bu sorunun en iyi cevabı sınav sonuçlarının açıklanması ile oluşacak sıralama belirleyecek denilebilir. Geçen seneki alınan puan ile bu sene alınan aynı puan arasında ki sıralama farkı kadar sınavın kolay mı zor mu olduğu anlaşılabilecek. Sınav sonuçlarının açıklanma linki aşağı da belirtilmiştir.

sonuc.osym.gov.tr

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE