LYS'de Açık Uçlu Soru Dönemi Başlıyor! Açık Uçlu Sorular Nasıl Olacak

Bu sene yapılacak olan Lisans yerleştirme Sınavında açık uçlu soru dönemi başlıyor. Peki açık uçlu sorular nasıl olacak? Örnek açık uçlu sorular.

LYS'de Açık Uçlu Soru Dönemi Başlıyor! Açık Uçlu Sorular Nasıl Olacak
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi bilindiği üzere uzun süredir açık uçlu soru sormayı sınavlarda düşünmektedir. Ancak bu konu da çalışmaların yetersiz olması nedeniile bir türlü açık uçlu sorular adaylara yönetilememişti. Bu sene yapılacak olan Lisans Yerleştirme Sınavında adaylara açık uçlu sorular sorulacak.

Peki Lisans Yerleştirme Sınavında sorulacak olan açık uçlu sorular nasıl olacak? Açık uçlu soru döneminin başlıyor olması adaylara ürkütücü geliyor mu? Örnek açık uçlu sorular var mı?

AÇIK UÇLU SORULAR

Öncelikle adayların açık uçlu soru döneminden endişelenmemesi gerekmektedir. Çünkü sosyal medya da belirtildiği gibi açık uçlu sorular zor olmayacak. Bu açık uçlu sorular bir cümle, bir sayı ya da bir kelimeden ibaret olacaktır. Adaylar bulmuş oldukları cevabı forma kodlamaları gerekmektedir.

Lisans Yerleştirme Sınavında uygulanacak olan açık uçlu soru döneminin ilerleyen yıllarda daha da yaygınlaşması ve eleyiciliği artması için açık uçlu soruların daha da artması beklenmektedir. Açık uçlu soruları gerekli optiğe işaretleyecek olan adayların yanlış kodlama yapmaması için özen ile işaretlemesi gerekmektedir. Zaten açık uçlu sorunun cevabı bir cümle, bir sayı ya da bir kelimeden oluşacaktır.

LYS HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
erva
erva - 3 yıl Önce

ama genede lys ye açik uçlu soru koymalari yanlış zaten sure yetmiyor