LYS 2016 Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Ertelendi Mi?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Lisans Yerleştirme Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? tarih değişti mi?

LYS 2016 Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Ertelendi Mi?
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından üniversitelerin lisans bölümlerinde eğitim görmek isteyen adaylar için her sene Lisans Yerleştirme Sınavı yapılmaktadır. Bu sınavlar beş oturum olarak düzenlenmekte olup adaylara göre Yükseköğretim Geçiş Sınavından daha zor sorular sorulmakta ve mantık sorularının yerine tamamen bilgiye dayalı sorular yöneltilmektedir. Geçtiğimiz ay adaylara LYS 2016 düzenlendi. Kimine göre sınav kolay geçti kimine göre zor geçti peki merakla beklenne bu sınavın sonuçları ne zaman açıklanacak.

Askeri Darbe Sınav Sonuçlarını Etkileyecek Mi?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin yayınladığı yıllık takvime göre Lisans Yerleştirme Sınavının sonuçları 18 Temmuz'da yani yarın açıklanacak. Adayların en merak ettiği sorulardan bir tanesi ise askeri darbeden etkilenilmesi ile sınav tarihlerinin geç açıklanıp açıklanmayacağı oldu. Bu konu hakkında her hangi bir açıklama yok. Eğer sınav sonucunun açıklanma tarihinde her hangi bir değişiklik olursa muhtemelen ÖSYM tarafından adaylara bildiri gönderilir fakat şuana kadar öyle bir durum yaşanmadı yani sınavın açıklanma tarihi hala 18 Temmuz 2016 olarak belirtilmektedir. Yarın açıklanacak olan sınav sonuçlarının saat kaç gibi açıklanacağı bilinmiyor olup bugün ÖSYM'nin resmi internet sitesine erişim oldukça zor olmakta ve arada bağlantı kopukluğu yaşanmaktadır. İlerleyen saatlerde sorunun çözülmesi bekleniyor.

YORUM EKLE