KPSS'de Soruldu! Yıldırım Beyazıt Fetret Dönemi Sorusunun İşte Cevabı!

4 Kasım 2018 ön lisans kpss sona erdi. Adaylarla birlikte KPSS sınav sorularını değerlendiriyoruz. Adaylar 12:25'de sona eren sınavın ardından yıldırım beyazıt fetret dönemi hangi padişahtan yaşanmıştır sorusunun cevabını merak etmekteler! İşte bu sorunun merak edilen cevabı..

KPSS'de Soruldu! Yıldırım Beyazıt Fetret Dönemi Sorusunun İşte Cevabı!

Önlisans KPSS sınavı sona erdi!

4 Kasım kamu Personeli Seçme Sınavında sorulan soruları adaylarla birlikte değerlendiriyor ve cevap bulmaya çalışıyoruz.

KPSS'de sorun sorulardan bir tanesi de "Yıldırım Beyazıt fetret dönemi hangi padişahtan yaşanmıştır?" oldu. Milyonlarca memur adaylarının merakla cevabını aramaktalar. Fetret dönemi 1402-1413 yıllar arasını kapsar. Tarihte Fetret dönemi şu şekilde özetlenebilir. Fetret devri Ankara Savaşı sonrası Yıldırım Beyazıt'ın esir düşmesi ile birlikte yaşanan şehzadeler arasındaki saltanat mücadelesi ve ardından gelen iş karışıklılarla devam eden dönemdir.

Ankara savaşının yaşanmasının ardından Timur 11 yıl sürecek olan iç karışıklığı ve Çin'i fethetme gayreti içerisinde devam eden yıllarda çıkılan seferde Çin'e ulaşamadan vefat etmiştir.

Diğer soruların cevabı için işin olsa mobil uygulaması ve sosyal medyadan takip etmeyi unutmayınız.

İşin olsa Mobil uygulaması

İşin olsa sosyal medya

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2018, 13:06
YORUM EKLE