KPSS Sınav Yeri, Şehir ve İlçe Sonradan Değiştirilir Mi?

KPSS sınavları için müracaattan sonra oturum yeri, salon şehri ve ilçesi nasıl değiştirilir? Başvuru kaydedildikten sonra ne yapmak gerekiyor?

KPSS Sınav Yeri, Şehir ve İlçe Sonradan Değiştirilir Mi?

Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS'ye ülkemizde milyonlarca aday katılmaktadır. Buna göre bir çok aday başvurularını kayıt ettikten sonra salon yerlerini ilçelerini ya da şehirlerini değiştirmeyi düşünebilmektedir. Peki başvurular tamamlandıktan sonra adaylar salon yerlerini değiştirebilir mi? Değiştirmeleri için nasıl bir yol izlemeleri gerekmektedir?

KPSS Salon Değiştirme

KPSS müracaatlarını yapan adaylar henüz müracaat tarihleri sona ermediyse başvurularını kayıt etseler dahi güncelle butonu yardımı ile salon yerlerini şehirlerini ya da ilçelerini istedikleri gibi değiştirebilirler. Peki sınav başvuru süresi dolan adayların ne yapması gerekiyor?

Geç Başvuruları Takip Ediniz

ÖSYM tarafından sonradan yapılan değişiklik ile artık adaylar sınava geç başvuru yapabilmektedir. Adayların bu tarihi takip etmeleri gerekmekte olup bu tarih aracılığı ile yine salon yeri şehir ve ilçesini değiştirebilmektedir. Buna göre örneğin KPSS ortaöğretim için geç başvurular 8 Ekimde başlayacaktır. Adaylar 8 Ekim tarihinde ÖSYM profiline giriş yaparak salon yerlerini değiştirebilir. Peki ÖSYM geç başvurularda yüzde 50 daha fazla ücret almaktadır. Salon değişikliği yapan adayların ekstra ücret vermesi gerekiyor mu? Buna göre geç başvuru yapan adaylar ek ücret vermesi gerekiyor ancak sadece salon yeri değiştirmek isteyen adayların her hangi ek ücret vermesine gerek bulunmamaktadır.

YORUM EKLE