KPSS Branş Bazında Sıralamalar Erişime Açıldı

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan duyuru ile 2018 Lisans KPSS’ye katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamalarının Aday İşlemleri Sistemi’nde erişime açıldığı duyuruldu.

KPSS Branş Bazında Sıralamalar Erişime Açıldı

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2018 Lisans KPSS’ye giren adayların branş bazında sıralama sonuçlarının Aday İşlemleri Sistemi aracığıyla erişime açıldığını duyurdu.

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada adayların sıralama işlemlerinin 2.10.2018 tarihi itibariyle YÖKSİS’te görünen aktif eğitim bilgileriyle hazırlandığı, bu tarihten itibariyle eğitim bilgileri görünmeyen adayların başvuruda belirttikleri eğitim bilgilerinin baz alındığı ifade edildi.

ÖĞRETMEN ADAYLARI DİKKAT!

ÖSYM tarafından sıralamaların açıklanmasıyla öğretmen adaylarının yapılacak atamalarda kendilerini değerlendirme imkanı da ortaya çıkıyor. Ancak öğretmen adaylarının branş bazında sıralamalarını kontrol ederken dikkat etmesi gereken noktalar bulunuyor. KPSS P10, P120 ve P121 puan türünden ataması yapılan adayların sıralamalarını kontrol ederken mutlaka Talim Terbiye Kurulu kararlarında yer alan atamaya esas bölümleri de dikkate alması gerekiyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2019, 10:36

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE