İçişleri Bakanlığı Kamu Düzeni ve Güvenliği Uzman Yardımcılığı Sözlü Sınavına Katılacaklar Açıklandı

İçişleri Bakanlığı 2018 Yılı Kamu Düzeni ve Güvenliği Uzman Yardımcılığı sözlü sınavına katılmaya hak kazanan adaylar belli oldu. Bakanlığın resmi web sitesinden yapılan duyuruya göre sınav 1 Kasım’da yapılacak.

İçişleri Bakanlığı Kamu Düzeni ve Güvenliği Uzman Yardımcılığı Sözlü Sınavına Katılacaklar Açıklandı

İçişleri Bakanlığı resmi sitesinden Kamu Düzeni ve Güvenliği Uzman Yardımcılığı sözlü sınavına katılacakların listesi duyuruldu.

Adayların 1 Kasım günü yapılacak olan sınavda dikkat etmesi gerekenlerin de yer aldığı duyuruya göre 32 kişilik liste açıklandı. Sınava katılacak adayların İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü 3. kat Toplantı Salonu’nda saat 09:30’da hazır bulunmaları istendi.

ADAYLAR NELERE DİKKAT ETMELİ?

Kamu Düzeni ve Güvenliği Uzman Yardımcılığı sözlü sınavına katılacak adaylar ilan edilen sınav tarihinde saat 09:30’da hazır bulunmaları gerekiyor. Adaylar sınav yerine girişte kimlik kontrolünden geçirileceği için yanlarına kimlik belgeleri veya kimlik belgesi niteliği taşıyan sürücü belgesi veya süresi bitmemiş pasaportu ibraz etmesi gerekiyor. Söz konusu belgeleri yanında bulundurmayan adayların kesinlikle sınav alınmayacağı ve daha sonrasında herhangi bir hak talep edemeyeceği özellikle belirtiliyor.

Sözlü sınav sonrasında ilan edilecek asil listeye göre atamaya hak kazanan adaylar 703 sayılı KHK’nın Geçici 4 üncü Maddesinin üçüncü fıkrasında yer alan; “…Kamu Düzeni ve Güvenliği Uzman ve Uzman Yardımcıları, İçişleri Uzmanı ve Uzman Yardımcılığı kadrolarına… atanır…” hükmüne istinaden,  İçişleri Uzman Yardımcısı olarak atamaları yapılacak.

İçişleri Bakanlığı Kamu Düzeni ve Güvenliği Uzman Yardımcılığı Sözlü Sınavına Katılacaklar Listesine Ulaşmak İçin TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2018, 11:37
YORUM EKLE