Halkbank Banko Hizmetleri Asistanı Alımı Sınav Konuları Nedir?

Halkbank bünyesine banka hizmetleri asistanı alımı için başvuru sürecini tamamladı ve sonuçlar duyurusu ile yapılacak sınav konuları nedir? Sonuçlar ne zaman?

Halkbank Banko Hizmetleri Asistanı Alımı Sınav Konuları Nedir?

Halkbank geçtiğimiz hafta yayımladığı ilanda bünyesindeki personel ihtiyacını karşılamak üzere 24 farklı şehir için banko hizmetleri asistanı alımı için ilan yayımlamıştı. Yayımlanan ilana göre Halkbank başvuru sürecini cuma günü itibari ile tamamladı. Başvuru yapmış olan adaylar için şimdi ise sonuç duyurusu heyecanı başladı. Sonuçlar sonrasında ise adaylara sınav yapılacak. İşin Olsa ekibi olarak tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz.

GİŞE ELEMANI ADAYLIĞI SINAVI YAPILACAK?

Halkbank başvurusunu aldığı adayların başvurularını değerlendirmeye aldı. Değerlendirme sonucunda adaylar 24 farklı şehir için sınav yapılacağını duyuruldu. Değerlendirme sonucu adaylara bilgilendirme için davet gönderilecek. 

Ekim ayı içinde planlanacak olup sınav başvuruları olumlu değerlendirilen adaylara tarih, saat, lokasyon ve diğer bilgilendirmeler ayrıca yapılacaktır. (Süreçle ilgili bilgilendirmeler cep telefonu ve/veya e-posta adresi üzerinden gönderileceği için güncel olarak takibiniz gerekmektedir.)

SINAV KONULARI NEDİR?

Kriterleri sağlayan adaylara Genel Yetenek Testi uygulanacak; bu testte başarılı olanlara Kişilik Envanteri uygulaması gönderilecektir. (Genel yetenek başarı puanı alım yapılacak iller bazında değişebilecektir.) Bu iki uygulamada başarılı bulunan adaylar mülakata davet edilecektir.

Genel Yetenek Testi Yapılacak!

Genel yetenek testi, tüm dünyada ve Türkiye’de yaygın olarak kullanılan, iş ortamına özel olarak geliştirilmiş ölçme ve değerlendirme aracıdır. Test, mantık yürütme, problem çözme ve eleştirel düşünme sorularından oluşmaktadır.

Kişilik Envanteri Yapılacak!

Kişilik envanteri, adayların karakteristik özelliklerinin ve temel yetkinliklerinin; ayrıca pozisyona uyumlarının belirlenmesi için kullanılan kişilik ve yetkinlik değerlendirme aracıdır. Bu nedenle yöneltilen ifadelerin doğru ya da yanlış cevabı bulunmamaktadır.

İlanın tam Metni

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2019, 07:20

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Birisi
Birisi - 2 gün Önce

Sizde mi başvuru yaptınız acaba? Yani anlamadım Eylül bitti bitecek neye göre seçecekler edecekler ifadeler yazılmış ama çok böyle profesyonel ağızla net bir şey denmemiş

Birisi
Birisi - 5 gün Önce

Ya sınav başvurusu kabul edilen oldu mu geldi mi hiç mail falan

ZA
ZA - 3 gün Önce

Hayır daha gelmedi bilgilendirileceksiniz dediler bankadakiler