Gelir Uzman Yardımcısı GUY Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Gelir İdaresi Başkanlığı Bin Gelir Uzman Yardımcısı yazılı sınav sonuçlarının açıklanması bekleniyor. GİB 1000 GUY alımı sonuçlarının ne zaman açıklanacağı detaylar haberimizde

Gelir Uzman Yardımcısı GUY Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Gelir Uzaman Yardımcısı yazılı sınavları 18 Ağustos tarihinde tamamlandı. Gelir İdaresi Başkanlığı Bin (1.000) Gelir uzman Yardımcısı istihdamında adaylar yazılı sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merakla sormaktalar. 

GELİR UZMAN YARDIMCISI SINAV SONUÇLARI;

Sınavın tamamlanmasının üzerinden yaklaşık bir ay süre geçti. Sınav sonuçlarının değerlendirilip sonuçlandırılması beklenmekte. Adaylar Gelir İdaresi Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yapılacak açıklamaları ve yazılı sınavda hak kazanan adayların isim listesini beklemekte. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların isim listesi belirlenecek. 

Yazılı sınav 100 puan üzerinden değerlendirilecek. 70 ve üzeri puan alan adaylardan başvuru yaptıkları illerde en yüksek puandan başlanarak kadro sayısının iki katı kadar olan sıralamaya girebilmeleri halinde sözlü - mülakat sınavına katılacaklar. Sözlü sınavda adayların en az 70 puan ve üzeri almaları gerekli olacak. Her ikisinde başarılı olan adaylar yazılı ve sözlü sınavın aritmetik ortalamasının alınarak yüksek puandan hesaplanması yapılacak ve asıl ve yedek listeler belirlenecek. Asıl listenin yüzde yirmi beşi kadar yedek liste belirlenecek.

BU HAFTA AÇIKLANIR MI?

2017 GUY yazılı sınav sonuçları bir hafta içinde açıklanmıştı. 2018 GUY sınav sonuçlarının tamamlanmasının üzerinden yaklaşık 3 hafta geçti. Adaylar Bu hafta sınav sonuçlarının açıklanıp açıklanmayacağını sormaktalar. İşin olsa ekibi olarak Gelir Uzman Yardımcısı sınav sonuçlarını açıklanır açıklanmaz bilgilendireceğiz.    

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2018, 12:00
YORUM EKLE