e-YDS Sonuçları ve Soru Kitapçığı Açıklandı

11 Haziran 2016 tarihinde yapılan e-YDS sınavının sonuçları ve soru kitapçığı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından açıklandı

e-YDS Sonuçları ve Soru Kitapçığı Açıklandı
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından geçtiğimiz seneden beri yapılan Elektronik Yabancı Dil Sınavı bu sene 11 Haziran 2016 tarihi ile yapıldı. Bilindiği gibi bu sınavın önemi oldukça fazla çünkü pek çok kurum adayların İngilizce bilip bilmediğiniz YDS ya da e-YDS sınav sonucuna bakarak belirlemektedir bu yüzden adaylar sınavdan yüksek almak için elinden geleni yapmaktadır.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin yaptığı sınavların bazıları hızlı şekilde açıklanırken bazı sınavların açıklanması aday sayısından dolayı haftaları bulmaktadır. Elektronik Yabancı Dil Sınavı 11 Haziran 2016 tarihinde yapıldı. Söz konusu sınav ÖSYM tarafından gün içinde sonuçları açıklandı ve sonuçlar ile beraber soru kitapçığı da yayınlandı.

Elektronik Yabancı Dil Sınavı ile Yabancı Dil Sınavında arasında her hangi bir fark bulunmamakta ve adaylar sadece e-YDS'e elektronik ortamda girmektedir. Soru kitapçıklarını toplanmaması bir merkezde incelenmemesi gibi durumlar olmadığından dolayı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin sınav sonuçlarını çabuk açıklamasını bekliyorduk. 

Adaylar Elektronik Yabancı Dil Sınavında 80 tane soru cevapladı. Sınavın bitmesi ile adayların kimileri sınavı kolay bulurken her zamanki gibi kimileri oldukça zor buldu. Sizde soru yayınlanan soru kitapçığını incelemek ve açıklanan puanlara bakmak için hemen aşağıdaki linkleri takip ediniz.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE