e-YDS 2019/10 İngilizce Başvuruları Başladı! Ankara, İstanbul ve İzmir Sınav Tarihi?

ÖSYM'den gelen duyuruya göre Engelli Yabancı Dil Sınvı 2019/10 Başvuru süreci başladı. Sınavlar İzmir, İstanbul ve Ankara İllerinde Yapılacak.

e-YDS 2019/10 İngilizce Başvuruları Başladı! Ankara, İstanbul ve İzmir Sınav Tarihi?

Ölçme, Seçme ve yerleştirme Merkezi Başkanlığı yeni bir duyuru yayımladı. yapılan duuruya göre, 2019 yılı 10. oturum ile İngilizce sınavı için başvuruların başladığını belirtti. Adaylar E-YDS 2019/10 İngilizce alanında başvurularına 10 temmuz 2019 tarihi itibari ile başlayacaklar. Sınav ise Ankara, İstanbul ve izmir illerindeki Elektronik Sınav uygulaması binalarında yapılacak.

BAŞVURULARIN ALINMASI:

Sınava başvuru süreci, 10 Temmuz 2019 - 08 Ağustos 2019 tarihleri arasında olup adaylar, başvurularını 10 Temmuz 2019 tarihinde ÖSYM’nin https://odeme.osym.gov.tr adresinden saat 14.00’ten itibaren yapabileceklerdir.

SINAV TARİHİ:

İngilizce sınavı 24 Ağustos 2019 tarihinde yapılacak. Sınava cevaplama süresi 180 dakika olaarak belirtilmiştir. Sınav 24 Ağustos 2019 saat 13:30 da başlayacak olup bu tarihten sonra snav binalarına alınmıyacaklardır.

ÖSYM DUYURUSU:

Sınava alınacak aday sayısı, e-YDS sınav binalarının aday kapasitesi ile sınırlı olacağından bu sınavda kontenjan, Ankara’da 3050, İstanbul’da 432, İzmir’de 112 olacaktır. Sınav ücretini ilk ödeyen adaylar kontenjana dâhil edilmiş olacaktır. Kontenjan dolduğu takdirde adayların sınav ücretini yatırması sistem tarafından engellenecek, ödeme kabul edilmeyecek ve e-YDS için sınav ücreti ödeme süresi sonlandırılacaktır. e-YDS, elektronik ortamda yapılacağından, adayların sınavda uygulanacak ara yüzleri sınav öncesinde tanıması ve sisteme aşinalık kazanması amacı ile  deneme e-sınavı hazırlanmıştır. Bu sınavlara katılacak adayların sınavdan önce deneme sınavından yararlanmaları önemlidir.  

BAŞVURU EKRANI

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Serkan BOSTAN
Serkan BOSTAN - 1 yıl Önce

Kamu yönetimi mezunuyum bize kadro açılsın istiyoruz