DGS Sınav Giriş Yerleri Açıklandı! DGS Sınavı Ne Zaman?

Dikey Geçiş Sınavı için ÖSYM'den yeni bir açıklama yapıldı. DGS sınav tarihine günler kala DGS sınav giriş yerleri açıklandı. Buna göre ÖSYM açıklaması sınav tarihi ve saati haberimizde.

DGS Sınav Giriş Yerleri Açıklandı! DGS Sınavı Ne Zaman?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Dikey Geçiş Sıanvı için 81 il merkezinde sınav gerçekleştirecek. Buna göre iki yıllık önlisans mezunu olan yada mezun durumda bulunan adaylar DGS sınavına girerek, 4 yıllık Lisans bölümlere geçiş için ter dökecekler. DGS sınav giriş belgeleri ÖSYM aday işlemleri sistemi üzerinden adaylara duyuruldu. 

ÖSYM'den DGS AÇIKLAMASI;

ÖSYM 11 Temmuz tarihli açıklamasında meslek yüksek okulu ile ön lisans programlarından mezunların lisans öğrenime geçmeleri için 2018-DGS başvurularının ardından sınava girecekleri yerleri belirlendiği, sınav girişi belgelerinin ais.osym.gov.tr adresinden alınabileceği belirtildi. 

SINAVDA 15 DAKİKA KURALINA DİKKAT!

Sınav giriş belgesini almak isteyen adaylara uyarı olarak  10.'00 dan sonra sınav binalarına alım olmayacağını uyarısı yapıldı. Adayların 100.00'dan önce sınavın yapılacağı sınav salonunda olması gerekecek. Sınavda 4 yanlış bir doğruyu götürecek. DGS sınav ise 21 temmuz tarihinde yapılacak.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2018, 08:11
YORUM EKLE