Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Sözlü Sınavına Katılacak Adayların Sınav Merkezleri ile Tarihleri Açıklandı !

2019/1. Çarşı ve Mahalle bekçisi sözlü sınava girecek adayların sınav merkezi ve sınav yerleri açıklandı.Haberle ilgili tüm gelişmeler ve son dakika bilgileri haberimizdedir.

Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Sözlü Sınavına Katılacak Adayların Sınav Merkezleri ile Tarihleri Açıklandı !

2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Sözlü Sınavına Katılacak Adayların Sınav Merkezleri ile Tarihleri Açıklandı.2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı kapsamında adaylar sözlü sınavına katılacakları sınav merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir. İlan edilen tarihte ve sınav merkezinde adaylar sözlü sınavına katılacaklardır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan duyuru tebliğ niteliğindedir. Adaylar Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir.

Sözlü Sınav ve Sonuçların Açıklanması

Fiziki yeterlilikte başarılı olan adaylar için bir sonraki aşama olan sözlü mülakat aşaması gerçekleşecek. Burada adayların özgüvenine, kendini ifade etme başarısı ve şekline, beden dilini kullanma yeterliliğine ve soruların sorular hakkındaki bilgi düzeyi gibi çeşitli unsurlara bakılacak. Sözlü sınav da diğer aşamalarda olduğu gibi 100 tam puan üzerinden hesaplanacak olup en az 70 puan alan adaylar başarılı sayılacak.

Nihai Sonuçlar Tüm Sınavların Toplamı

Nihai sonuçlar ise yazılı sınavın %25’i, fiziki yeterlilik puanının %25’i ve son olarak sözlü sınavda alınan puanın %50’si etkili olacak. Ham puan sıralamasına göre illere ve ilçelere ayrılan kontenjanlarda sıralama içerisinde yer alan adaylar ilgili bölgelere atanacak. Söz konusu listeler ise Polis Akademisi Başkanlığı internet sayfası olan www.pa.edu.tr adresinden duyurulacaktır.

Adaylar sınav giriş belgelerine https://belge.pa.edu.tr/ internet adresinden öğrenebilecektir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
mAHMUT
mAHMUT - 2 yıl Önce

2. ALIM İÇİN BİR DUYURUVAR MI?

Şeyma Güler
Şeyma Güler @mAHMUT - 1 yıl Önce

Ziraat mühendisi