Bursluluk sınavı ne zaman yapılacak? Giriş yerleri ve detaylar

Bursluluk sınavı ile ilgili detaylar belli oldu. İşte son gelişmeler.

Bursluluk sınavı ne zaman yapılacak? Giriş yerleri ve detaylar

Türkiye'de İlköğretim Ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı olarak adlandırılan sınava, her yıl binlerce öğrenci katılım gösterirken 2020 yılı itibariyle de yapılacak olan sınava dair detaylar netlik kazandı. 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfları, 9, 10 ve 11. sınıfların katılım gösterebileceği devlet bursunda adayların sınavda başarılı olması yeterli oluyor. Geri sayımın başladığı bursluluk sınavı, yapılan resmi açıklamaya göre 5 Eylül tarihi itibariyle gerçekleştirilecek.

Bursluluk sınav giriş belgeleri nasıl alınacak?

5 Eylül Cumartesi günü yapılacak olan sınav için başvuruda bulunan adayların nerede sınava gireceği de açıklanmış durumda. Bursluluk sınavı giriş belgeleri adı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından resmi internet sitesi üzerinden paylaşılan bu detaylarda, başvuru yapan tüm öğrencilerin nerede sınav olacağını öğrenebilmesi kolaylaştırılmış durumda.

2020 - İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı Sınav Giriş Bilgisi ekranına ulaşılması ve bu ekranda yer alan T.C. kimlik numarası, doğum tarihi bilgilerinin eksiksiz bir şekilde girilmesin ardından en son olarak güvenlik kodunun yazılması gerekiyor. Ardından açılacak olan ekranda öğrencinin nerede sınava gireceğini dair detaylar yer aldığı gibi adaylar bu giriş, yer bilgilerine göre sınavlara giriş yapabilecek.

Sınavda hangi konuların sorulacak?

Bursluluk sınavında öğrencilerin sorumlu tutulacağı konular Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan modüller ile birlikte paylaşılmış durumda. Bu bakımdan adaylar mevcut modüller üzerinden yapacakları kontroller ile hangi konulardan sorumlu tutulduğunu ve hangi konulara çalışması gerektiğini öğrenerek buna yönelik hazırlığını yapabilecek. Her sınıf için ayrı ayrı oluşturulmuş olan bu modüller, öğrencilerin sınava hazırlanması konusunda da büyük bir kolaylık sağlıyor.

5, 6 VE 7. SINIF KONULARI İÇİN TIKLAYINIZ

8. SINIF KONULARI İÇİN TIKLAYINIZ

HAZIRLIK SINIFI KONULARI İÇİN TIKLAYINIZ

9, 10 VE 11. SINIF KONULARI İÇİN TIKLAYINIZ

BURSLULUK SINAVI GİRİŞ BELGELERİ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE