Anadolu Üniversitesi AÖF Yaz Okulu TBMM'de Gündeme Geldi! 3 Ders Sınavı Ne Zaman!

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim AÖF yaz okulu TBMM'de gündeme geldi. 2019-2020 eğitim döneminde yaz okulu olacak mı? 2020 aöf 3 ders sınavı ne zaman yapılacak? İşte detaylar..

Anadolu Üniversitesi AÖF Yaz Okulu TBMM'de Gündeme Geldi! 3 Ders Sınavı Ne Zaman!

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim öğrencileri aöf yaz okulu istiyor! aöf 3 ders sınavı ne zaman?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi ile öğretimlerine 2 yıllık ve 4 yıllık lisans bölümlerinde devam eden yüzbinlerce öğrencinin 2019-2020 eğitim ve öğretim döneminde bahar dönemi ara sınavları Online olarak internet üzerinden gerçekleştirilmiştir. Koronavirüs döneminde derslerini uzaktan eğitim sitemi ile sürdüren AÖF, sınavlarında virüsün yayılımına engellemek amacıyla bir ilki gerçekleştirdi ve tüm Türkiye genelinde öğrenciler internet ortamı tabanlı sınavları online olarak gerçekleştirdiler. Ara sınavdan ardından final sınavları da bu günlerde internet tabanlı olarak gerçekleştirmeye devam ediyor. 2020 yaz okulu olup olmayacağı belli oldu.

 Anadolu Üniversitesi AÖF öğrencileri merakla takip ettiği yaz okulu açılacak mı sorusuna Anadolu Üniversitesi yazılı bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre bu sene yaz okulu gerçekleşmeyecek. Bunu yerine üç ders sınavı yapılacak ve mezun durumunda olan öğrenciler kalan 3 derslerinden sınava girerek bu sınavlardan başarılı olmaları halinde mezun olabilecekler.

SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN TALEPLERİNİ DİLE GETİRİYORLAR.!

Anadolu, Açıköğretim Fakültesi öğrencileri sosyal medya üzerinden sesini duymaya çalışmaktalar talepleri ise yaz okulunun açılmasıdır. Üniversite Rektörü Profesör Doktor Fuat Erdal, YÖK Başkanı Profesör Doktor Yekta Saraç, Anadolu Üniversitesi yetkililerine sesinin öğrenciler taleplerinde; Eğitim ve öğretim dönemi başlamadan önce birçok kişinin yaz okulu olma düşüncesi ile bazı planlar yaptıklarını ifade ettiler. Bunlardan bir tanesi kamu personeli olmak için KPSS kursları yazıldığını ifade eden adaylar binlerce on binlerce öğrencinin mevcut hayalinin gerçekleştirmemesi durumunun bulunduğu ifade edildi olmasından dolayı yaz okulu açılsın istemekteler.

AÖF YAZ OKULU TBMM’DE GÜNDEME GELDİ

Kütahya milletvekili Ali Fazıl Kasap Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde ayaptığı açıklamada; Anadolu Üniversitesi öğrencilerinin taleplerini dile getirdi. Açıklamasında “Bir milyonun yaz okulları açılmasından dolayı sıkıntılı durumda üniversite rektörleri inisiyatifine bırakılmamalı covid-19 sürecinde 2. dalga riski var. 2020 öğrenci sayısının bu kadar yoğun olmaması gerekiyor. Bu sebeple ,öğrencinin ikamet ettiği bir de uzaktan eğitimde uygulamalı ve teorik dersleri kapsayacak şekilde okulları açılmalı. Öğrencilerimizin bir yıl daha kayıp yaşamamak öğrenciler yaz okulu istiyor.” Dedi.

AÖF Bahar dönemü final sınavları ne zaman bitecek? 24 Haziran tarihinde başladı ve 8 Temmuz 2020 tarihinde sona erecek.

2020 AÖF 3 ders sınavı ne zaman? Henüz bu konuda resmi bir açıklama gelmedi. Dönemin sona ermesinin ardından sınavlar için belirli bir tarih açıklanacak.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2020, 21:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
türk
türk - 3 yıl Önce

ne olur yaz okulu açılsın yardımınızı esirgemeyin bir yıl kayıp az değil yazık emeklere

Elif
Elif @türk - 3 yıl Önce

Merhaba bende disardan okuyorum iki dersimden kaldim yaz okulu nasil bir sey benim bir bilgim yok yardimci olur musunuz

Fatım
Fatım - 3 yıl Önce

Lütfen Allah rızası icin yaz okulunu açın mezun olalım mağdur etmeyin bizleri.

Gamze
Gamze - 3 yıl Önce

Lütfen yaz okulu açılsın emek verdik kpss çalıştık yaz okulu hakkımız zaten zor bir süreçten geçiyoruz sayın rektörüm sizler bu konuda bizlere yardım edin lütfen.

Gülay akdamar
Gülay akdamar - 3 yıl Önce

Yaz okulu olmayacağını öğrenince yıkıldım.lütfen hayallerimizin önüne geçmeyin bunca insanın mutsuzluguna sebep olmayın.yyaz okulu mutlaka olmalı

Hakkı adalet
Hakkı adalet - 3 yıl Önce

Milleti deneme tahtası yapıyorlar yazık bolan fiyasko, lackalık

Adil
Adil - 3 yıl Önce

Yaz okulu açın mezun olamıyoruz.lutfen zorda bırakmayın 1 senemiz yanacak

AÖF  mağdur u
AÖF mağdur u - 3 yıl Önce

Yazokulu mutlaka açılması gerektiğini düşünüyorum zor şartlarda okumaya mezun olmaya çalışıyoruz yalnis doğ ruyu da götür yo bu kadar mağdur olan öğrenciler ne Zaman mezun olacak.

Boşver
Boşver - 3 yıl Önce

Henüz bu konuda resmi bir açıklama gelmedi mi? 3 ders sınavı 22-26 Temmuz arasında!

Tek ders
Tek ders @Boşver - 3 yıl Önce

Sadece tek dersim var yaz okulunda veririm diye kpss ye hazırlanıyordum dershaneye yazıldım 3 dersi duyunca yıkıldım