ALS İkinci Aşama Sınavları Ne Zaman Yapılacak?

ALS sonuçları uzun bir bekleyişin arardından nihayet açıklandı. Adaylar şimdi ALS taban puanının kaç olacağını merak ediyor. ALS taban puanlarının sınavın çok zor olması nedeni ile taban puanın da yüksek olması beklenmiyor. İşte ayrıntılar…

ALS İkinci Aşama Sınavları Ne Zaman Yapılacak?

ALS İkinci Aşama Sınavları Ne Zaman Yapılacak?

Şimdi ALS sınavının yazılı sınav aşamasına geçilecek. Adaylara yazılı sınavda ilköğretim düzeyinde sözel ve sayısal bölümlerden oluşan bir test yapılacak. En yüksek puandan başlanarak yazılı sınav sonuçları genel başarı sırasına konulacak ve değerlendirme sonucunda çağrılacak aday sayısına bağlı olarak bir baraj puan uygulanacak. Bu sınavı başarıyla tamamlayan adaylar ikinci aşama sınavına girecekler.

Sınavın ikinci aşamasında;

-Ön Sağlık Muayenesi

-Bedeni Yetenek Sınavı

-Psikoteknik Testi (Yalnız Hv.K.K.lığı için)

-Müzik Yetenek Testi (Yalnız Bando Astsubay Hazırlama Okulu için)

-Mülakat

-Sağlık Muayenesi işlemleri yapılacak.

Adaylar askeri liseleri kazandıktan sonra Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları için ayrı ayrı belirlenecekler. Bu aşamadan sonra adaylar hangi liseyi kazanmışlarsa belirlenen kontenjanlar dayesinde burada eğitim alacaklar. Mezuniyetlerinde de adaylar kazandıkları askeri liseye gönderileceklerdir. Adaylar Hava Kuvvetleri Komutanlığı adına Askeri Liseler Sınavını kazanmaları durumunda uçuş muayenelerine tabi tutulacaklardır. Bu muayenede başarılı olan adaylardan kontenjan kadarı Hava Harp Okuluna gönderilecek. Kontenjandan fazlası da Kara Harp Okulu veya Deniz Harp Okulunda eğitimlerine devam edeceklerdir. Bu koşula başvuru sırasında adayların ve velilerinin mutlaka dikkat etmesi gerekiyor. Ayrıca Bando Astsubay Hazırlama Okulunu kazanan adayların Ankara’da eğitim alacakları duyuruldu. Adaylar bu okuldan mezun olduktan sonra Bando Astsubay Meslek Yüksekokulunda eğitim almaya devam edecek.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE