ALES 2018 sonuçları ne zaman açıklanacak? ALES Soru ve Cevap Anahtarı Ne Zaman Yayımlanacak?

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen ALES 2018-2 30 Eylül 2018 tarihinde yapıldı. Peki sonuçlar ne zaman açıklanacak. ALES soruları ve cevap anahtarı ne zaman yayımlanacak? Detaylar haberimizde…

ALES 2018 sonuçları ne zaman açıklanacak? ALES Soru ve Cevap Anahtarı Ne Zaman Yayımlanacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) 30 Eylül 2018 tarihinde yapıldı. Adaylar şimdi sonuçların ne zaman açıklanacağını merak ediyor. ÖSYM sınav takvimine göre 2018 ALES-2 sonuçları 25 Ekim 2018 tarihinde açıklanacak.

ALES SORU VE CEVAPLARI NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

Genellikle ÖSYM sınavların yapıldığı tarihten 10 gün içerisinde soru ve cevap anahtarını yayımlıyor. Buna göre ALES soru ve cevap anahtarının 10 Ekim’e kadar açıklanması bekleniyor.

ALES PUANI KAÇ YIL GEÇERLİDİR? ALES PUANI NEREDE KULLANILIR?

ALES puanları lisans üstü eğitime girişte, yurt dışına lisansüstü eğitim için gönderilecek adayların belirlenmesine, yükseköğretim kurumlarına yapılacak akademik alımlarda kullanılıyor. Bunlarla birlikte bazı kurum ve kuruluşların personel alımı, yurtdışı öğrenci bursları gibi durumlarında da ALES puanı istendiği bilinmektedir.

ALES puanları açıklandığı tarihten itibaren 5 (beş) yıl geçerlidir.

ÖSYM tarafından ALES 2018-2 soruları ve cevap anahtarı ile sonuçlar açıklanır açıklanmaz isinolsa.com olarak sizlerle paylaşacağız.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2018, 21:02
YORUM EKLE