Açıköğretim Sınavları Ertelendi! Gözler AÖF, AÖL ÖSYM Sınavlarında

Açıköğretim sınavları ile ilgi erteleme haberi geldi. Gözler Anadolu Üniversitesi Açıköğretim fakültesi 18-19 Nisan tarihli sarılanlarda AÖL, PYBS ve AÖF sınavları ertelendi mi ? Sınav ne zaman yapılacak! MEB son dakika açıklaması detayları!

Açıköğretim Sınavları Ertelendi! Gözler AÖF, AÖL ÖSYM Sınavlarında

Koronavirüs nedeniyle ilköğretim, ortaöğretim ve liselerde 1 hafta okullar tatil edildi. 23 Mart tarihinden itibaren uzaktan eğitim başlayacak. Üniversiteler 3 hafta eğitimlere ara verdi. Diğer yandan yakın tarihlerde yapılacak olan sınavların iptal edilip edilmeyeceği de çok sorulan sorular arasında bulunuyordu. Milli Eğitim Bakanlığından son dakika açıklamalarının detaylarını aktarıyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığı 21-22 Mart 2020 tarihinde Kuveyt, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Lefkoşa ve Suudi Arabistan, Azerbeycan, Bakü, Katar ülkelerindeki yapılacak olan yurt dışı programı sınavları için iptal açıklaması yaptı. Hangi sınavlar iptal oldu? Buna göre Açıköğretim Ortaokulları 2. dönem sınavı, Açıköğretim Lisesi sınavları daha önce yurt dışı için iptal edildi. "Bildiğiniz gibi koronavirüs önlemleri çerçevesinde tüm süreçlerimizi gözden geçiriyor ve gerekli önlemleri alıyoruz. Bu kapsamda 21 ve 22 Mart tarihlerinde yapılacak ve yaklaşık 3 milyon öğrencinin gireceği, 400 binin üzerinde öğretmenimizin görev alacağı açık öğretim kurumları sınavlarını erteleme kararı aldık. Bu sınavların yurt dışı merkezlerindeki sınavlarını önlem olarak zaten önceden iptal etmiştik. Dolayısıyla bu sınav hem yurt içi hem de yurt dışında söz konusu tarihlerde yapılmayacak." denildi. Gelişmeleri an bean aktarılacaktır. Yakın tarihlerde gerçekleşecek diğer sınavlardan bir tanesi de Anadolu Üniversitesi AÖF sınavları;

AÖF SINAVLARI İÇİN BİR AÇIKLAMA YOK;

2019 2020 Yılı sınav takvimi açıklayan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi bahar dönemi vize sınavlarının 18-19 Nisan 2020, final sınavlarından ise 13-14 Haziran 2020 tarihlerinde yapılacak. Geçtiğimiz yıllarda başlatılan az okulu sistemi ise bu yıl 22-23 Ağustos tarihlerinde yapılacak. Aöf sınavlarında henüz bir iptal ya da erteleme söz konusu değil. Resmi açıklamaları takip etmenizde fayda olacaktır. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

ÖSYM SINAV TAKVİMİ: yakın zaman içerisinde gerçekleştirilecek olan ÖSYM sınavları; Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı 15 Mart 2020, Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı 29 Mart 2020, Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı 4 Nisan 2020 Yabancı dil sınavı 2020-YDS/112 Nisan, 

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2020, 18:28
YORUM EKLE