Açıköğretim Öğrencileri Yaz Okulu ile 3 Ders Sınavının da Açılmasını İstiyor!

Anadolu Üniversitesi AÖF Açıköğretim öğrencileri son dakika açıklaması ile karar verilen yaz okulu kararın ardından 3 ders sınavının iptal edilmesi nedeniyle mağdur olacaklarını 3 ders sınavına başvuru yapmak istemekteler.

Açıköğretim Öğrencileri Yaz Okulu ile 3 Ders Sınavının da Açılmasını İstiyor!

Anadolu Üniversitesi, Açıköğretim Fakültesi 2019-2020 Eğitim ve Öğretim döneminde yaz okulu kararını değiştirdi. Üniversite Rektörlüğü tarafından yapılan ilk açıklamada bu yıl 3 ders sınavı yapılacağı ifade edilerek yaz okullarının yapılmayacağı kararı önce tarafından büyük bir tepkiyle karşılandı. Sosyal medya üzerinden sesini duyan vatandaşların çığlığı Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde milletvekillerinin konuşmalarında da yer verildi. Birçok Açıköğretim öğrencisi Kamu Personeli Seçme sınavlarına hazırlandıklarını ifade ederek yaz okulunun açılmaması gelecek planlarını ortadan kaldırdığını ve yaz okulunun açılması beklentisinin KPSS sınavları DGS sınavı yüksek lisans sınavı gibi adayların hazırlandığı sınavları kötü yönde etkilediği ifade edildi.

GEÇ MEZUN OLABİLECEKLER!

Anadolu Üniversitesi rektörlüğünün olağanüstü toplantı sonrasında öğrencilere yaz okulunun yapılacağı açıklandı. Bu kez üç ders sınavı ile ilgili yeni bir karışıklık yaşandı. Çünkü mezun durumda olan öğrencilerin 3 ders sınavlarının iptal edilmesi ile geç mezuniyet sorunlara neden olacak. Yaz okulunun tarihi Eylül ayında olduğundan bu adaylar sınavlarının başarılı geçmesi durumunda ancak Eylül sonunda ekim başında mezun durumda olacaklar. 3 ders sınavının tarihi Temmuz ayı içerisinde yapılması planlandığından bazı öğrencilerin mezun olmaları halinde yüksek lisans sınavlarına gireceklerini ifade etmekteler. Önceki yıllarda yapılan uygulamada her iki sınavında aynı anda uygulandığı, öğrenciler ikisinden bir tanesini tercih ederek başvuru yaptığı ifade edilmekte. Fakat bu sene sadece yaz okulu sınavı gerçekleştirecekler öğrencilerin talebi 3 ders sınavına katılma hakkının tanınması, ders sayısı az olan öğrencilerin bu sınava katılmalarının sağlanmasını istemekteler.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2020, 19:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
NESRİN GÜÇLÜ
NESRİN GÜÇLÜ - 3 yıl Önce

Son bir dersim kaldı. Hayatımızı ve emeklerimizi çöp etmeyin lütfen bizimde kendimize göre planlarımız var. Üç ders sınavı geri gelsin ve artık mezun olalım mağdur oluyoruz.

Seyho
Seyho - 3 yıl Önce

Sonunda sesimizi duyan birileri var