8 Bin Polis Terfi Sınavına Girecek

Terfi hakkı kazanan 7 bin 918 emniyet mensubu terfi için yazılı sınava giriyor. Bu da Emniyet Genel Müdürlüğü'nde yeni bir sınav döneminin başladığı anlamına geliyor.

8 Bin Polis Terfi Sınavına Girecek

8 bin polis Terfi Sınavına Girecek

Emniyet Genel Müdürlüğünde içlerinde 3. sınıf emniyet müdürü, komiser yardımcılarının da bulunduğu toplam 7 bin 918 emniyet mensubu terfi edebilmek için yazılı sınava tabi tutulacak. Sınav sürecinin ilk aşaması olan yazılı sınavlar bu gün başladı. yazılı sınavlar 81 ilde yapılıyor. Sınavda Emniyet mensupları 40 soruya cevap verecek. Bu sorular ise Polis Meslek Mevzuatı, Anayasa Hukuku, Ceza Muhakemesi ve Ceza Hukuku, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, İdare Hukuku ve İdari Yargı, İnsan Hakları ile Genel Kültür gibi branşlarda olacak. Emniyet amirleri, 3. sınıf emniyet müdürleri, A ve B grubu komiserler sınavın ilk gününde ter dökecek. Yazılı sınavın ikincisi ise yarın yapılacak. A ve B grubu başkomiserler, 4. sınıf emniyet müdürleri, A ve B grubu komiser yardımcıları da yarın yapılacak olan sınava girecek. 2-8 Temmuz tarihleri arasında Yazılı ve sözlü sınavlarda aldıkları puanların ortalaması 100 üzerinden 50 olan adaylar akıllı sınıflarda interaktif olarak yöneticilikle ilgi hizmet içi eğitim alacak. Burada alınan eğitim tamamlandıktan sonra da 10-12 Temmuz'da yeni bir sınav yapılacak ve başarılı olan adaylar kurul kararı ile bir üst rütbeye terfi edecek.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE