7 Kasım İSG Sınavının Soruları ve Cevaplarını ÖSYM Paylaştı

7 Kasım 2020 tarihinde yapılan iş sağlığı ve güvenliği sınavının soruları ile cevapları adayların erişimine açıldı.

7 Kasım İSG Sınavının Soruları ve Cevaplarını ÖSYM Paylaştı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM 7 Kasım 2020 tarihinde çok sayıda adayın katıldığı iş sağlığı ve güvenliği İSG sınavını tamamladı. Sınavın soruları ile cevaplarının erişime ne zaman açıklanacağını merak edenlere resmi yanıt ÖSYM tarafından 2 gün sonra geldi.

Soru ve Cevaplar Yayımlandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafındna yapılan resmi duyuruda 7 Kasım 2020 tarihinde yapılan iş sağlığı ve güvenliği sınavının soruları ile cevaplarının paylaşıldığı 9 Kasım 2020 saat: 11.00'dan başlamak üzere 10 gün süre ile adayların sınav soruları ile cevaplarına erişebileceği belirtildi.

Soru ve cevaplar: ais.osym.gov.tr

Soru ve Cevaplara Nasıl Bakılır?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından yapılan duyuru ile İSG soru ile cevaplarının paylaşıldığı belirtildi peki adaylar sorulara nasıl erişebilir. Buna göre sadece sınava giren adaylar sorulara şu an için erişebilmekte olup sınava girmeyenler erişememektedir. Sınava giren adaylar AİS ÖSYM linkine giriş yaptıktan sonra sisteme T.C. kimlik numaraları ve ÖSYM şifreleri ile giriş yapması gerekmektedir. Ardından sol bölümden başvuruların sekmesine tıklayacak olan adaylar karşılarına çıkan sağ alandan İSG sınavına basması gerekmektedir. İSG sınavına basan adaylar üstte yer alan cevap kitapçığı, soru kitapçığı görüntüle sekmesine basarak tüm soruların cevaplarını ve soruları görebilecektir. Sorular 10 gün süre ile açıkmış olu 19 Kasım 2020 saat: 11.00 itibari ile yeniden kaldırılacak ve ÖSYM tarafından uygun görülen ileri bir tarihte soruların tamamı ya da yüzde 10'luk kısmı ÖSYM'nin resmi internet sitesine her adayın erişebilmesi için yayımlanacaktır.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2020, 21:20
YORUM EKLE