500 Kadın PÖH Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

500 Kadın PÖH alım sınavları Eylül ayında yapılmasının ardından adaylar sınav sonuçlarının açıklanmasını merakla beklemektedir. Sonuçlarının yakın bir zamanda açıklanması bekleniyor.

500 Kadın PÖH Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

Geçtiğimiz ağustos ayında Resmi Gazete’de yayınlanan ve ardından Polis Akademisi tarafından ilanı açıklanan 500 kadın PÖH alımında adaylar başvurularını 17 ile 27 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleştirdi. Bu noktada adayların sonuçların açıklanmasına yönelik meraklı bekleyişleri sürerken sonuçların ise yakın bir zamanda açıklanması bekleniyor.

PÖH Alım Şartları Nedir ?

PÖH alım ilanında adaylardan istenen şartlar arasında Türk vatandaşı olmak, en az lise mezunu olmak, ÖSYM tarafından yapılan ilgili yıl KPSS sınavından en az 65 puan almış olmak, 18 yaşından büyük ve 28 yaşını aşmamış olmak, 162 cm’den kısa olmamak, beden kitle endeksi 18 ile 27 arasında olmak, silah taşımaya elverişli olmak, ilgili kanun gereği belirtilen suçlar kapsamında hüküm giymemiş olmak, siyasi parti üyeliği bulunmamak, güvenlik soruşturması temiz çıkmak şartları aranmaktadır.

Sonraki Aşamada Ne Var ?

Adaylar Özel Harekat birimlerinde istihdam edilmek üzere POMEM sınavlarına girmeden önce önsağlık komisyonu tarafından ön sağlık kontrolünden geçirilir. Giriş sınavları, fiziki yeterlilik sınavı vemülakat sınavı şeklinde yapılır.İnternet üzerinden ilan edilen yer ve tarihte adayların şahsen başvuruları (evrak teslimi) ön sağlıkkontrolü, fiziki yeterlilik sınavı ve mülakat sınavı yapılacaktır.Hakkında “Özel Harekat birimlerinde istihdam edilmek üzere Polis Meslek Eğitim MerkeziÖğrenci Adayı Olamaz” kararı verilen adaylar, bir sonraki sınav aşamasına geçemezler.Fiziki yeterlilik sınavında adayların tabi tutulacağı parkur ve talimatı ayrıca Polis Akademisihttps://www.pa.edu.tr resmi internet sayfasından duyurulacaktır.

2019 PÖH Parkuru için: https://www.isinolsa.com/poh-alimlari/2019-yili-kadin-poh-alimi-icin-parkur-ve-fiziki-yeterlilik-sinavi-h28421.html

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ebru kaya
Ebru kaya - 1 yıl Önce

Ne ollursuz özel hareketi açıklayın

irem kaya
irem kaya - 1 yıl Önce

Hızı