5 Bin PTT Memur Alımı Sınav Sonuçları Açıklanma Tarihi Ne Zaman?

2018 tarihi itibariyle birlikte düzenlenen PTT personel alımı sınav sonuçları için birçok adayın heyecanı dorukta. Geçtiğimiz günlerde açıklanmış olan sınav soru ve cevaplarının ardından memur adaylarının gözü şimdide sonuçları aramakta.

5 Bin PTT Memur Alımı Sınav Sonuçları Açıklanma Tarihi Ne Zaman?

PTT personel alımı için uygulamış olduğu yazılı sınavını tamamladı. Şimdi gözler PTT sınav sonuçlarının açıklanmasında... 2018 yılı itibariyle 5 bin personeli bünyesine katan PTT’nin sonuçları ne zaman açıklanacağı büyük bir merak konusu oldu. Gişe memur, büro memur ve dağıtıcı pozisyonlar gibi birçok birbirinden farklı pek çok pozisyon için yapılan yazılı sınav toplamda 17 merkezde gerçekleştirildi. Konuyla ilgili olarak resmi bir açıklama olmamasıyla birlikte PTT sınav sonuçlarının bu ayın sonuna kadar açıklanması bekleniyor. Bizlerde sizler gibi sonuçları takip ederek açıklanır açıklanmaz sitemizde yayınlayacağız…

PTT SINAV BARAJ PUANI KAÇ OLARAK BELİRLENDİ

PTT personel sınavında 70 puan üstü alanlar; Avukat, Mimar, Mühendis, PTT Uzman Yardımcısı ile Tekniker pozisyonlarına başvuru yapabilecek. PTT personel sınavından 60 puan ve üstü alanlar; Sigortacılık, Bankacılık, Pazarlama, Lojistik, PTT’de çalışan firma elemanı, Postacı pozisyonlarına başvuru yapabilecek.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2018, 10:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sevda han
Sevda han - 2 yıl Önce

İkidir açıklandı sanıp bakıyorum hep aynı haberi paylaşıyorsunuz boşa seviniyoruz