2020 DGS Sınav Soru ve Cevap Anahtarı Açıklandı! DGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ÖSYM 2020 DGS sınav sonuçları açıklanma tarihi ÖSYM sınav takviminden duyuruldu. Sınav soruları ile cevap anahtarı da açıklandı. Dikey Geçiş Sınavı Gelişmeleri haberde.

2020 DGS Sınav Soru ve Cevap Anahtarı Açıklandı! DGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Ölçme seçme ve yerleştirme merkezi ÖSYM DGS dikey geçiş sınavı soruları ve cevap anahtarı yayınlandı. 10 Ağustos 2020 tarihli yayınlanan duyuruya göre 9 Ağustos tarihinde gerçekleştirilen Açıköğretim Önlisans bölümü ile Meslek Yüksekokulu mezunları arasından lisans bölümüne geçecek öğrenciler için yılda bir kez gerçekleştirilen 2020 DGS sınavı yüzde 10 soru kitapçığı ile cevap anahtarları adaylar duyuruldu. Yapılan açıklamada bugün saat 11'den itibaren aday işlemleri sistemi üzerinden adaylar T.C. Kimlik numarası ile aday şifrelerini giriş yaparak 10 gün içerisinde sorulara erişebilecekler.

Soru ve cevap anahtarı (yüzde 10'luk kısım) 

DGS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM 2020 DGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak belli oldu. Adaylar 9 Ağustos 2020 tarihinde girdikleri Dikey Geçiş Sınavının soruları bugün ÖSYM internet sitesi üzerinden açıklanmıştı. DGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacağı ÖSYM sınav takvimi aracılığı ile adaylara duyuruldu. Bu kapsamda 2020-2021 eğitim ve öğretim döneminde 4 yıllık lisans bölümlerde okumaya hak kazanacak adayların eşit ağırlık, sayısal ve sözel bölümlerden aldıkları puanlara göre tercih yapacaklar. Sınav sonuçları 9 Eylül 2020 tarihinde açıklanacak ve adaylar yapacakları tercihlere göre iktisat işletme fakülteleri, Mühendislik Fakültesi, Hukuk Fakültesi ve diğer fakültelerde eğitimlere başlayabilecekler.

0,5 NET ALAMAYAN ÖĞĞRENCİLERİN PUANI HESAPLANMAYACAK!

Öğrenciler girmiş olduğu sınavlardan sayısal ve sözel testler için en az 0,5 net almaları ile puanları hesaplanabilecekler. 2018 yılında getirilen bu sistem 2019 ve 2020 yılında da uygulamaya devam edecek. ÖSYM kılavuzunda yapılan açıklamaya göre 2020 DGS sınavında adayların her iki testten de en az 1 netin bulması ile puan hesaplaması yapılabileceği açıklandı.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2020, 13:24
YORUM EKLE