2018/2 KPSS Tercihleri Memur Alımları Ne Zaman Başlayacak?

ÖSYM Kamu kurumlarına merkezi atamalar ile 2018/2 KPSS tercihleri ne zaman başlayacak? Memur alımı için atamalar ne zaman yapılır?

2018/2 KPSS Tercihleri Memur Alımları Ne Zaman Başlayacak?

Kamu kurumlarında merkezi atamalardan 2018/2 KPSS tercihleri ne zaman başlayacak? 

Kamu kurumların personel istihdamında KPSS puan sıralamasına göre yapılacak olan merkezi atamalar için yeni bir memur alım tercihleri bekleniyor. Bilindiği gibi kamu Personeli Seçme Sınavı ile tercih alımı 2018/1 atamaları 5 Temmuz tarihinde tamamlandı. Yeni KPSS tercihlerinin ne zaman yapılacağı merakla takip edilmekte. 

2018/2 KPSS TERCİHLERİ NE ZAMAN ALINACAK?

Kamu kurumlarına merkezi atamalar ile yapılacak olan memur alımları için 2. tercihler 11 Aralık ile 20 Aralık tarihleri arasında alınacak. Buna göre Kamu kurumlarının ihtiyaç bulunan kadro sayılarını Devlet Personel Başkanlığına bildirmeleri ile Hazine ve Maliye Bakanlığından ihtiyaç bulunan kadro sayıları için gerekli izinleri verilmesi gerekiyor. Daha önce belirlenen takvim doğrultusunda atamalarda yer alacak unvanlar ve kadro sayıları da belirlenmeye başlanacak. ÖSYM tarafından yapılacak kılavuzun adaylara duyurulmasının ardından 20 Aralık tarihine kadar KPSS tercihleri devam edecek. 2018/1 tercihlerinde atama sayılı çok fazla olamdığı için hayal kırıklığı yaşanmıştı. 2018/2 tercihlerinde ne kadar memur alımı yapılacağı henüz belli değil. Adaylara yeni gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2018, 14:18
YORUM EKLE