2018 Sonbahar ALES-3 Sona Erdi. Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

Akademik Lisans Üstü Sınavı sona erdi. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan 2018 ALES sonbahar dönemi, 2018/3 sınavının sona ermesi ile birlikte adaylar soruları değerlendirmeye devam ediyor. Sonuçlar ne zaman açıklanacak. İşte detaylar..

2018 Sonbahar ALES-3 Sona Erdi. Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

2018 Sonbahar dönemi ALES/3 sona erdi.

Akademik Lisansüstü Sınavına giren adaylar ALES sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak etmekte. Ales sınavına Akademik kariyer yapmak isteyen adaylar ve Lisansüstü eğitimine devam etmek isteyen adaylar başvuru yaptı. ÖSYM sınav takvimine göre Ales sonuçlarının ne zaman açıklanacağı da belli oldu.

ALES/3 SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Adaylar 18 Kasım tarihinde girmiş olduğu sınavda, 15 dakika kuralı ile birlikte 10:15'te sınava başladılar. Adaylara yöneltilen sözel ve sayısal soruları cevaplandırabilmeleri için 150 dakika süre verildi. Sınav 5 yıl geçerli olmakta. Sınav takvimine göre ALES sonuçları 20 Aralık tarihinde açıklanacak.

SINAV SORULARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ALES/3 sınav soruları ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden adayların bilgisine sunulacak. ÖSYM geçtiğimiz sınavlarda 10 gün içerisinde sınav soru ve doğru cevaplarını erişime açtı. Aday işletim Sistemi üzerinden T.C. kimlik numarası ve Aday şifresi ile giriş yapılabilecek. Bilindiği gibi Ales yılda üç kez yapılmaya başlandı. Daha önceki sınav 30 Eylül tarihinde yapılmıştı.

İŞİN OLSA

YORUM EKLE