2018 ÖABT Sonuçları Ne Zaman Belli Oluyor

ÖSYM tarafından düzenlenen ve öğretmen adayların atanabilmeleri için gerekli olan sınavın sonuçları halen yayınlanmadı. Atama bekleyen adayların yakından takip ettiği bu durum hakkında halen resmi bir açıklama gelmezken öğretmen adaylarının aklında tek bir soru var oda ÖABT sonuçları ne zaman açıklanır ?

2018 ÖABT Sonuçları Ne Zaman Belli Oluyor

Geçtiğimiz günlerde ÖSYM tarafından düzenlenen ve bir çok öğretmen adayının girmiş olduğu Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) sınavına girdi. Bu sınav ile birlikte alacakları taban puanlar ile bir çok yere atanmaları için başvuru yapacak olan adayların bu sınavdan aldıkları puanı merak ile beklemektedirler. Öğretmen adaylarının atama yapabilmeleri için ÖABT sonuçları ne zaman açıklar sorusunu sizler için araştırarak haberimizin devamın da sizlere açıklamaya çalıştık.

ÖSYM SINAV AÇIKLAMA TAKVİMİ

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen ve 2018 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sınavı Eğitim Bilimleri ve Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) sınavının ne zaman açıklanacağını kendi internet sitesi üzerinden yayınlamıştı. Yayımlanmış olan takvimde yazan tarihe göre sınav sonuçları 31 Ağustos 2018 tarihi itibariyle adayların erişimine açılacakken, 31 Ağustos 2018 tarihinde sonucunu öğrenmek isteyen adaylar ÖSYM resmi sayfasına girip sonuç sorgulama ekranına ulaştıktan sonra T.C. kimlik numaralı ve sistem şifreleriyle giriş yaparak ÖABT sınavından almış oldukları taban puanları görebilirler.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2018, 09:43
YORUM EKLE