2018 KPSS Sınavı Zormuydu, Kolaymıydı? KPSS Lisans Soru Yorumları!

22 Temmuz KPSS sınavı Genel kültür ve Genel yetenek sınavı zormuydu kolaymıydı? KPSS lisans sınavına giren adaylar sınavın zor olup olmadığını; kolay olup olmadığını yani 2018 KPSS Lisans soru yorumlarını merak etmekte..

2018 KPSS Sınavı Zormuydu, Kolaymıydı? KPSS Lisans Soru Yorumları!

Kamu kurumlarında memur olmak isteyen adayların bir yıl boyunca çalışmaları sonrası 2018 KPSS Lisans sınavına girdiler. ÖSYM tarafından yapılan KPSS Lisans Genel kültür ve genel yetenek sınavında 1 milyon 324 bin 617 aday sınava girdi. KPSS Lisans yorumları hakkında merak eden adaylar için sınav hakkında detaylar;

Saat 10;15 te başlayan ilk sınav testinde genel yetenek ve genel kültür oturumu gerçekleştirildi.

KPSS Genel Yetenek sınavında memur adaylarına Matematik, Türkçe, Geometri testlerinden oluşan sorular yöneltildi. Matematik sınavı zormuydu kolaymıdı? Adayların Genel Kültür testlerinde Matematik testi soruları daha çok eleyici olduğu görüşündeler. Türkçe zormuydu? 2018 KPSS Lisans genel yetenek testine giren adaylar Türkçe matematik ve geometri testlerinde çıkan soruların yorumlarını sitemize yorum yaparak diğer kullanıcılarla paylaşabilirler.

2018 KPSS Genel Kültür testinde Genel bilgiler, tarih, vatandaşlık, coğrafya testleri yöneltildi. 22 Temmuz tarihinde yapılan yetenek testinde Tarih zorumuydu kolayımıydı? Genel yetenek testinden çıkan adaylar sınav değerlendirmelerini sitemize yorum yaparak diğer ziyaretçilerimizle paylaşabilirler.

KPSS LİSANS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

22 Temmuz KPSS Lisans sınavına giren 1 milyon aday sonuçların ne zaman açıklanacağını, sınav sorularının ne zaman erişime açılacağını merak etmekte. KPSS sonuçları 31 Temmuz tarihinde sonuçlandırılacak. Sonuçlar sonuc.osym.gov.tr adresinden öğrenilebilecek.

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2018, 10:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
eray
eray - 3 yıl Önce

coğrafya çeldiriciydi ne iyi ne kötü koca emekler 1 2 soruyla bile gidiyor

Mehmet
Mehmet - 3 yıl Önce

Sorular çeldirici idi. Türkçe soruları anlamak için normalde en dazla 2 defa okur

Rahile sünme
Rahile sünme - 3 yıl Önce

ÖSYM iyice cılkını çıkardı bence sınavın millet sırf atanmasın diye elinden geleni yapıyor para tuzağındayken başka bir şey değil cidden artık bu saçma sapan sisteme biri dur desin ya üniversiteleri arttırıp milyonlarca gencin işsiz kalması yazık!

hayati asiltürk
hayati asiltürk - 3 yıl Önce

sorular zordu. hele matematık

Burhan Varlık
Burhan Varlık - 3 yıl Önce

Çok zordu. İşler yine torpillilere kaldı

kübra
kübra - 3 yıl Önce

cografya bir benım mı kötü acaba ?

RIDVAN KAYA
RIDVAN KAYA - 3 yıl Önce

Siz yanlış bilgi vermişsiniz genel yetenekte tarih yok matematik var genel kültürde matematik yok tarih var sınav çok kolaydı galiba 100 net yaptım

ÖZGÜR ERTUL
ÖZGÜR ERTUL - 3 yıl Önce

GY & GK TOPLAM KAÇ SORU İPTAL OLUR SİZCE ARKADAŞLAR ? TÜRKÇE VE SÖZELDEN FAZLA YANLIŞIM ÇIKMAZSA 70 CİVARI P3 PUANI BEKLİYORUM . 2014 KPSS LİSANSTA P3 72 , 2016 KPSS ' DE İSE COĞRAFYA VE VATANDAŞLIĞA SÜREDEN DOLAYI HİÇ BAKAMADIĞIM İÇİN P3 65 PUAN ALABİLMİŞTİM . ALLAH-U TEALA ( CC ) HERKESİN GÖNLÜNE GÖRE VERSİN !.. SELAM VE DUA İLE...

SIRADAKİ HABER