2018 Ales İlkbahar Sınav Sonuçları ile Soru-Cevapları Ne Zaman Açıklanacak?

2018 Ales sınav 6 Mayıs tarihinde tüm sınav merkezlerinde gerçekleşti. İlkbahar dönemi Ales Sınavı soru ve cevapları ne zaman açıklanacak? Ales sonuçları ne zaman açıklanacak. İşte detaylar..

2018 Ales İlkbahar Sınav Sonuçları ile Soru-Cevapları Ne Zaman Açıklanacak?

Lisans üstü eğitim görmek isteyen adaylar ile akademik kariyer hedefiyle adayların ter döktüğü 6 Mayıs 2018 tarihli ALES Sınavı tamamlandı. Adayların sınav sonrası soruların cevaplarını merak etmekteler. Bir çok aday ALES sınav sorularının açıklanmasını beklemekte. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından Türkiye genelinde yapılan ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacağı da adayların en çok merak ettiği sorulardan bir tanesi. İşte tüm gelişmeler..

2018 ALES SINAVI SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

ÖSYM Ales sınavı sorularını tüm sınav merkezlerinde tamamlanmasından ardından bir kaç içinde aday işletim sistemi üzerinden açıklamakta. Adaylar sınav kitapçığını inceleyerek sorunların cevaplarını görebilmekteler. ÖSYM'nin sınav soru-cevapları için bir açıklama yapılması beklenmektedir. Bu açıklamayı daha öncesi sınavlara bakarak 2. ya da 3. günde yaptığı görülmektedir. Buna göre adayların sınav sorularını ve cevaplarını 8 Mayıs tarihinde açıklaması beklenmektedir. 

ALES SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Bahar dönemi Ales sınav sonuçları ne zaman açıklanacağı en çok merak edilen sorulardan bir tanesi olmaktadır. Ales sınav sonuçları Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin açıkladığı takvime göre 7 Haziran 2018 tarihinde açıklanması beklenmektedir. Sınav sonuçlarının T.C. Kimlik numaraları ile birlikte aday şifresi birlikte giriş yapılabilecek. Ales sınavı son yapılan değişiklik ile birlikte 5 yıl geçerli olacak.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2018, 18:47

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE