2017 Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

12 Mart 2017 Pazar günü iki milyondan fazla adaya YGS sınavı yapıldı. Peki Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonuçları ne zaman açıklanacak?

2017 Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi aracılığı ile 12 Mart 2017 Pazar günü iki milyon 300 bine yakın adaya Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) yapıldı. Milyonlarca aday YGS'nin ne zaman açıklanacağını bekliyor.

Peki Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ne zaman açıklanacak. YGS sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı öğrenildi mi? Tarih belli oldu mu?

28 MARTTA AÇIKLANACAK

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin düzenlediği Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 12 Mart 2017 Pazar günü yapıldı ve sınava toplam 2 milyon 265 bin 902 aday katıldı. Peki YGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin düzenlediği Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sınavının 28 Mart 2017 tarihinde açıklanması beklenmektedir. Olağan üstü bir durum olmadığı ve adayların kağıtlarında her hangi bir problem oluşmadığı sürece YGS'nin kesin olarak 18 Mart 2017'de açıklanması beklenmektedir.

BARAJ PUANI 180

Bazı kaynaklarda baraj puanının 140, 150 puana kadar düşürüldüğü belirtilmektedir. Ancak baraj puanı eski yıllarda olduğu gibi 180'dir. Yani adayların Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS)'den en az 180 baraj puanını almış olması gerekmektedir. 180'i geçen adaylar Lisans Yerleştirme Sınavına katılabilir ve LYS sınavları 10 Haziran 2017 tarihi ile başlayacak. 180'den düşük alan adaylara okul puanı eklenmemektedir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE