2017 YGS Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı İlan Edildi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi resmi internet sitesi aracılığı ile Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) soru kitapçığı ve cevap anahtarı kamuoyuna ilan edildi.

2017 YGS Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı İlan Edildi
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi aracılığı ile bugün adaylara saat: 10.00 itibari ile Yükseköğretime Geçiş Sınavı düzenlendi. Söz konusu YGS sınavına toplam da 2 milyondan fazla aday katıldı. Üç saate yakın süren sınavın sonucunda adaylar ÖSYM'nin resmi internet sitesini takip etmeye başladı ve cevap anahtarının yayımlanmasını beklemeye başladı.

İki milyon adayın merak ile beklediği YGS soru kitapçığı ve cevap anahtarı sonunda duyuruldu. İşte YGS soru kitapçığı ve cevap anahtarı

YGS Cevap Anahtarı

https://goo.gl/8lnKwq


Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi resmi internet sitesi aracılığı ile yukarıda ki linkten Yükseköğretime Geçiş Sınavı soru kitapçığı ve cevap anahtarını yayımladı. Adaylar tüm sorular ve cevaplara ulaşmak için yukarıda ki linki kontrol edebilir.

Link aracılığı ile ÖSYM adaylara PDF dosya sundu ve PDF dosya aracılığı ile soru ve cevap anahtarı ilan edildi. Bu ilan edilen soru ve cevap anahtar aracılığı ile adaylar kaç doğru ve kaç yanlış yaptığını öğrenerek yine YGS puan hesaplama robotları aracılığı ile adaylar YGS'den kaç puan aldığını öğrenebilir.
Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2017, 15:35

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE