2017 ÖSYM Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) Ne Zaman Yapılacak? Tarih Belli Oldu Mu?

2017 yılı Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sınavı ne zaman yapılacak? LYS giriş tarihi belli oldu mu 2017 ÖSYM

2017 ÖSYM Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) Ne Zaman Yapılacak? Tarih Belli Oldu Mu?
12 Mart 2017 Pazar günü 2 milyondan fazla adaya Yükseköğretime Geçiş Sınavı düzenlendi. YGS'nin Mart 28 ve sonrasında açıklanması beklenmektedir. Baraj puanı olan 180'i geçecek olan adaylar bilindiği gibi LYS'ye girmeye hak kazanmaktadır.

YGS ile alım yapan 4 yıllık bölümlerin büyük bir bölümü kaldırıldığı için bu sene adayların kesin olarak LYS'ye girmesi gerekmektedir. Adayların LYS'ye girebilmek için baraj puanı olan 180'i geçmesi gerekmektedir. Peki Lisans Yerleştirme Sınavı ne zaman yapılacak? LYS sınav tarihi belli oldu mu?

LYS SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK

Lisans Yerleştirme Sınavı Matematik, Fen Bilimleri, Edebiyat - Coğrafa ve Sosyal Bilimler olmak üzere dört farklı gruplar içerisinde yapılmaktadır. Peki LYS sınavları ne zaman yapılacak.

LYS 1 Matematik Sınavı Ne Zaman

LYS - 1 Matematik Sınavının 11 Haziran 2017 saat: 11.00'da yapılması beklenmektedir. LYS 1 sınavında adaylara toplam 80 soru sorulmaktadır.

LYS 2 Fen Bilimleri Sınavı Ne Zaman

LYS - 2 Fen Bilimleri sınavının 17 Haziran 2017 saat: 10.00'da yapılması beklenmektedir. Fizik, Kimya ve Biyoloji dallarında adaylara toplam 30'ar soru yöneltilecek.

LYS 3 Edebiyat - Coğrafya Sınavı Ne Zaman

LYS - 3 Edebiyat - Coğrafya  sınavının 18 Hairan 2017 saat: 10.00'da yapılması beklenmektedir. LYS -3 Edebiyat Coğrafya sınavında adaylara toplam 120 dakika süre verilecek.

LYS 4 Sosyal Bilimler Sınavı Ne Zaman

LYS - 4 Sosyal Bilimler sınavının 10 Hazairan 2017 saat: 10.00'da yapılması beklenmektedir. Bu sınavda adaylara Coğrafa - 2, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Felsefe derslerinden soru sorulacak.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE