2015 LYS Sınavı Hangi Tarihlerde Yapılacak?

Binlerce üniversite öğrencisi adayının heyecan içerisinde beklediği LYS sınavı ne zaman yapılacak? İlk oturumu YGS olarak yapılan sınavda başarılı olan adaylar ne zaman LYS’ye girecek? İşte ayrıntılar…

2015 LYS Sınavı Hangi Tarihlerde Yapılacak?

2015 LYS Sınavı Hangi Tarihlerde Yapılacak?

Lisans Yerleştirme Sınavı ne zaman yapılacak? Lisans Yerleştirme Sınavı hangi alanlarda yapılacak? Lise Öğrencilerinin merakla beklediği ve bütün yıl boyunca hazırlandığı Lisans Yerleştirme Sınavı bu yıl 13 Haziran 2015 ile 14 Haziran 2015 ve 20 haziran 2015 ile 21 Haziran 2015 2015 tarihlerinde 5 farklı kategori ve oturumda yapılacak.

Liseli Öğrencilerin, Üniversiteye geöiş yolunda ikinci aşaması olan Lisans Yerleştirme Sınavı, yıl boyuncca bu sınavlara hazırlanan öğrencilerden, 15 Mart 2015'te gerçekleşen Yükseköğretime geçiş sınavında başarılı olan öğrenciler Lisans Yerleştirme sınavı ile üniversitelere yerleşebilecek. YGS'de başarılı olan barajı geçenler üniversite geçiş aşamasında ikinci sınav olan Lisans Yerleştirme 'ye hak kazanan örenciler tercihlerini temmuzda gerçekleştirecek. Sınavı başarılı olarak geçen örenciler puanlarına göre 4 yıllık veya 2 yıllı bölümlere geçiş yapma hakkı kazanacaklar.

Lisans Yerleştirme Sınavı Tüm oturumlar ve Kategoriler;

13 Haziran 2015 tarihinde gerçekleşecek olan Lisans Yerleştirme Sınavı 4 ( Sosyal Bilimler ) ,

14 Haziran 2015 tarihinde gerçekleşecek olsan Lisans Yerleştirme Sınavı 1 ( Matematik ) ve 5 ( Yabancı Dil ),

20 Haziran 2015 tarihinde gerçekleşecek olan Lisans Yerleştirme Sınavı 2 ( Fen Bilimler),

21 Haziran 2015 tarihinde gerçekleşecek olan Lisans Yerleştirme Sınavı 3 ( Edebiyat- Coğrafya)

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE