2015 ALES Sınav Soruları Zor Muydu?

2015 ALES sınavı dün yapıldı. Binlerce öğrenci ALES sınavında ter döktü. Adaylar sınav soruları hakkında ne düşünüyor? Ales sınav soruları kolay mıydı yoksa zor mu? Ales sınavında beler yaşandı? İşte ayrıntılar...

2015 ALES Sınav Soruları Zor Muydu?

2015 ALES Sınav Soruları Zor muydu?

Dün yapılan ALES 2015 sınavında binlerce öğrenci ter döktü. Öğrenciler yüksel lisans eğitimi ile öğrenim hayatına devam etmek için girdikler ALES sınavına 3 yıl boyunca geçerliliğini koruyacak. ALES 9:30 da başlayıp 150 dakikalık bir sürede bitti. Bir çok öğrenci sabahın erken saatlerinde okul kapılarına gelirken, bu güne kadar sınavlarda kabul edilen ehliyetin bu ALES sınavnda kabul edilmemesi büyük problemler yaşattı.

Öğrenciler Ehliyet ile sınava girmek istediklerinde içeriye alınmayınca büyük şok yaşadılar. Birçok öğrenci ALES sınavına giremedi. Öğrencilerin genel problemi yine sürenin yetersiz olması oldu. Öğrenciler sınavın kolay olmasına rağmen sürenin yetersiz geldiği için bir çok soruyu yetiştiremedi. Öğrencilerin ALES sınavında zorlandığı bir diğer konu ise, Sayıssal 2-problemleri oldu. Sayısal 2- bölümünde sorulan sorulardan öğrenciler şikayetçi oldu. Sözel-1 ve Sözel-2 bölümleri ise öğrencileri pek zorlamadı. Bu yılda öğreciler için belirleyici sayısal olacak gibi gözüküyor.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE