15 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması Sözlü Mülakat Giriş Yerleri Belli Oldu

Milli Eğitim Bakanlığı 15 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapacak. Atama bekleyen öğretmenlerin sözlü mülakat giriş yerleri belli oldu. İşte tüm detaylar.

15 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması Sözlü Mülakat Giriş Yerleri Belli Oldu
Milli Eğitim Bakanlığının Ağustos ayında atama yapıp yapmayacağı konusunda tartışmalar büyürken araya Fethullahçı Terör Örgütü üyelerinin kalkışmaya çalıştığı askeri darbe girişimi girdi ve yurt genelinde FETÖ/PDY operasyonları başlatıldı. Şuana kadar Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde istihdam eden toplam 33 bin öğretmen görevden alınırken soruşturmalar yurt genelinde devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı okullarda ki kontenjan oranlarını incelerken 10 Ekim 2016 tarihinde toplam 15 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapacağını duyurdu. Atama bekleyen öğretmenlerin sözlü mülakatlara nerede gireceği ise belli oldu.

Ön Başvurular Sona Erdi

15 Bin sözleşmeli öğretmen alımı için Milli Eğitim Bakanlığı 11 Ağustos 2016 tarihinde ön başvuruları kapatmıştı. Buna göre sözlü mülakata alınacak öğretmen sayısının 3 katı kadarı alınacak. Mülakatta adayların en az 60 ve üzeri puan alması gerekmektedir. Bu puan barajını geçen adaylar en fazla 20 tercih hakkına sahip olacak. Tercih yapan adaylar Milli Eğitim Bakanlığından sonuçları yayınlamasını bekleyecek ve atanıp atanmadığını yayınlanan duyuru ile öğrenecek. Söz konusu ilan Milli Eğitim Bakanlığının resmi internet sitesinde bulunan İnsan Kaynakları bölümünden kamuoyuna duyurulacak olup. Sözleşmeli öğretmen olarak atanmak isteyen ve sözlü mülakat yerlerini öğrenmek isteyen adaylar aşağıda bulunan link aracılığı ile giriş yerlerini öğrenebilirler.

//www.meb.gov.tr/sinavlar/sorgu/diger/Sy/2016/SOZLESMELI_MULAKAT_2016/Sy_Frm.asp

YORUM EKLE