10 Bin Uzman Erbaş Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı! Çağrılan Adaylar Belli Oldu

Jandarma Genel Komutanlığı sözleşmeli 10 bin uzman erbaş alımı sonuçlarını internet sitesi aracılığı ile kamuoyuna duyurdu.

10 Bin Uzman Erbaş Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı! Çağrılan Adaylar Belli Oldu
Jandarma Genel Komutanlığı boş pozisyonlara göre her sene binlerce askeri personel alımı yapmaktadır. Genel olarak birkaç bin uzman erbaş alımı yapılmaktaydı fakat Jandarma'nın İçişleri Bakanlığına bağlanması ile alımlar kat kat arttı ve 2016/2. alımlarda 10 bin sözleşmeli uzman erbaş ihtiyacının olduğu duyuruldu. Diğer alımlarda genel olarak Jandarma, Jandarma Komando sınıfları için alımlar yapılırken bu alımda 14 farklı sınıf için başvurular alındı. Bilindiği gibi bazı karakollarda bulunan askerler çekilip karakollar tamamen uzman erbaşları ile dolduruluyor. Bu karakollarda mesleki olarak görev yapacak olan uzman erbaşlar içinde ayrı ayrı sınıflar oluşturuldu. 5 Eylül 2016 ile başvurular başladı ve 7 Ekim 2016 tarihinde başvurular sona erdi. Jandarma Genel Komutanlığı başvuruların sona ermesi ile uzman erbaş alımı sonuçlarını açıkladı.

Başvuru Sonucu ve Çağrılan Aday Listesi Açıklandı

Jandarma Genel Komutanlığı resmi internet sitesi aracılığı ile 10 bin uzman erbaş alımı başvuru sonuçlarını duyurdu. Aynı zamanda sınava hangi adayların çağrılacağı ve çağrılmayacağı konusunda da bilgi verildi. Başvuru yapan adayların söz konusu aşağıda verilen linki takip etmesi ve başvuru sonucu bölümüne tıklaması gerekmektedir. Güvenlik kodu ve T.C. kimlik numaralarını ilgili alana girerek adaylar 10 bin uzman erbaş alımı sonuçlarını rahatlıkla öğrenebilir.

https://app1.jandarma.tsk.tr/PTS_Aday/Aday.aspx

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2016, 13:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
ALİ KUŞ
ALİ KUŞ - 5 yıl Önce

BENIM BASVURUM VAR AMA SINAVA CAGIRILMADIM LUTFEN YETKILILER YARDIMCI OLABILIRLERMI

ALİ
ALİ - 5 yıl Önce

BASVURUM HALA AKTİF AMA BENI CAGIRMADILAR SINAV YERIM BELLI DEIL LUTFEN YARDIMCI OLUN