Uzmanlar Açıkladı! Koronavirüsün Uzun Süren 15 Belirtileri Neler?

Koronavirüs salgının diğer hastalık türlerinden grip, nezle soğuk algınlığına benzer özellikleri fazla. Fakat Koronavirüs'ün etkilerinden sağlığı etkileyen 15 belirtisini işin olsa okuyucularına aktarıyoruz.

Uzmanlar Açıkladı! Koronavirüsün Uzun Süren 15 Belirtileri Neler?

Pandemi olarak ilan edilen Koronavirüsün insan sağlığını olumsuz olarak etkilerini araştıran bilim insanları bu konda derinlemesine araştırmalar yaparak paylaşmaktalar. Uzmanların son yüz yılın salgınına karşı farklı yöntemlerle tedavisi devam ederken, covid-19 virüsüne maruz kalan vatandaşlarda görülen belirtileri de açıklamaktalar. Koronavirüsün uzun süreli 15 belirtisi şu şekildedir.

Yaz ayının sona ermesinin ardından grip, nezle ve soğuk algınlığı hastalıklarında artışlar bekleniyor. Vücud drençleri kış ayında daha çok düşmekte. Bu sebeple koronavirüs daha çok insanı etkilememesi için uyarılar sürüyor. Uzmanlardan koronavirüsün uzun süreli etkileri şu şekilde açıklanmaktadır.

UZUN SÜRELİ BELİRTİLER;

Saçların dökülmesi, dört kişiden bir kişide saç dökülemsi görülmektedir. Saç dökülmeleri yanı sıra kirpik ve kaçlarda da dökülmeler meydana gelmektedir. 

Yorgunluk, Enfekte olan kişilerin büyük bir çoğunluğunda yorgunluk ve halsizlik görülmektedir. 

Uykusuzluk, Covid-19 virüsünü yenen kişilerde uzun süreli uykusuzluk gibi etkileri de devam edebilmektedir. 

Göğüs ağrıları, En çok etkilerinden bir taneside uzun süreli göüs ağrısı olabilmektedir. Virüsün akciğerlere saldırdığından nefes almalarda göğüs ağrısı yapabilir. 

Halisünasyonlar, tedavide kullanılan ilaçların etkilerinden dolayı bazı halisünasyonlar görülebilir.

İshal, Yorgunluğun ve göğüs ağrıların yanı sıra pek çok kişide ishal belirtileri de görülmektedir.

İngilterede ve diğer ülkelerde yapılan araştırmalar sonucunda diğer belirtiler şu şekilde ifade edilmektedir. Kalbin atış hızı ve ritim ile ilgili sorunlar, kusma, kalbin dakikada 100'den fazla atması, kas ve vücut ağrıları, solunum yolları sorunları, bilişsel sorunlar, üşüme ve titreme, ruh ve sinir hastalıkalrı, ayak parmaklarında bezeler, 

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2020, 20:46
YORUM EKLE