Uyurken Beynin Yıkandığı Duyuruldu! Video Yayımlandı

İnsanların beyinlerinin uyurken yıkandığı belirtildi. Beynin nasıl yıkandığına dair video paylaşıldı.

Uyurken Beynin Yıkandığı Duyuruldu! Video Yayımlandı

Her gün yorulduktan sonra dinlenmemiz için mutlaka uyumamız gerekiyor ve bilim adamlarının yaptığı önerilere göre günlük olarak 6 saat ile 8 saat arasında uyumamız gerektiği belirtilmekte olup bu süreden daha az ya da daha fazla uymanın ise zararlı olduğu belirtilmektedir. Her gün uyandığımızda beynimizin oldukça dinç ve vücudumuzun da rahat olduğunu hissetmekteyiz. Bunun temel sebepleri arasında psikoloji ve düşünmeme olduğu bilinmekte olup bilim adamlarının yaptığı yeni çalışma ile uyurken beynin yıkandığı da öğrenildi.

13 KİŞİNİN BEYNİ İZLENDİ

Yavaş dalga beyin aktivitesi ve frekansların hangi yaş gruplarında nasıl olduğuna dair çalışmalar sürerken beynin uyurken yıkandığı da ortaya çıktı. Buna göre bizler her gün uyuduğumuzda beyinde bulunan omurilik sıvısı BOS dalgaları beynimizin üzerinden akıyor ve tüm beyin yıkanıyor. Üstelik bu beyin yıkaması ile kafamızın içerisinde oluşmaması gerekmekte olan toksinlerin de temizlenmesine yarıyor. Tıbbi terimler bir köşeye bırakıldığında uyuduğumuzda gerçekten beynimizin yıkandığı öğrenildi.

Bu yeni ortaya çıkan görüş ile uyku bozukluğu yaşayan kişilerin nörolojik ve psikolojik sorunlar yaşayabileceği ve bunun nasıl önlenebileceğine yönelik bazı konularda yardımcı olabileceği ön görülmektedir. Sinirbilimciler bu alanlarda çalışmalarına devam ediyor.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE