Ünlülerin Tanıttığı Korona İlacı "No Attack" Adresi "Yalan Dolan Mahallesi" Çıktı

Ünlü isimler sosyal medya üzerinden yaptıkları tanıtımlarla gelir etmeye devam ederken, yeni bir gelişme şok etkisine neden oldu. Seda Sayan, Şeyma Subaşı, Ebru Akyel gibi isimlerin tanıttığı ilacın bakanlık onayı olmadığı ve adresinin yalan dolan mahallesi olduğu ortaya çıktı

Ünlülerin Tanıttığı Korona İlacı "No Attack" Adresi "Yalan Dolan Mahallesi" Çıktı

Ünlü isimler sosyal medya üzerinden tanıtımlarla gelir etmeye devam ediyor. Özellikle zayıflama ilaçlarının reklamları alan ünlüler son günlerin pandemik hastalığı olan Koronavirüse dahi iyi geldiği aktarılan No-Attack isimi bir reklam yapılmaya başlandı.

NO ATTACK ADRESİ YALAN DOLAN MAHALLESİ

Ünlü isimlerin reklamları ile firmanın adres bilgilerine bakıldığında görülenler karşısında şok etkisine neden oldu. Seda Sayan, Şeyma Subaşı, Ebru Akyel gibi isimlerin tanıttığı ilacın bakanlık onayı olmadığı ve adresinin "yalan dolan mahallesi" olarak kaydedildiği ortaya çıktı. Sözcü'nün kaleme aldığı habere göre takviye edici ürünün kayıtlı internet sitesinin domain adresi hayali bir kayıttan oluştuğu ve Registrant Street adresinde: yalan dolan mahallesi olarak açılmış göründüğü 16 Mart 2020 tarihinde kayıt ettirildiği görüldüğüi fade ediliyor.

Ünlü isimlerin reklamlarındaki ilaçta açıklanana göre bağışıklık sistemi güçlendirici, vücut direncini arttırıcı, Koronavirüs dahil tüm grip ilaçlarının kolaylıkla atıldığını iddia ediyor.

SAĞLIK BAKANLIĞINDAN ONAYSIZ!

İstanbul Eczacılar Odasından ilaç ile ilgili bir açıklama geldi. Cenap Sarıalioğlu yaptığı açıklamalarda insanların panik havası içinde iken böyle bir reklamın yapılmasını doğru bulmadıklarını aktardı. Kozmetik firması tarafından piyasaya sürüldüğü ve Sağlık Bakanlığının onayının olmadığını aktardı. Gerekli yerlere şikayette bulunacaklarını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2020, 16:44
YORUM EKLE