Tavuk Dönerde Kuş Gribi Nedeniyle Bir Azalma Yaşanmadı

Türkiye’nin kabusu kuş gribi Balıkesir’in Bandırma ilçesinde yeniden ortaya çıktı. Çok sayıda tavuk telef olurken, çok sayıda tavuk da imha edildi. Ancak kuş gribi nedeniyle tavuk dönere olan talepte bir azalma yaşanmadığı öğrenildi. İşte ayrıntılar...

Tavuk Dönerde Kuş Gribi Nedeniyle Bir Azalma Yaşanmadı

Tavuk Dönerde Kuş Gribi Nedeniyle Bir Azalma Yaşanmadı

Balıkesir’in Bandırma ilçesine bağlı Edincik ve Çinge kırsal mahalleleri mevkiindeki bazı kanatlı hayvan ve yumurta üretim tesislerinde görülen kuş gribi virüsü nedeniyle başlatılan karantina uygulaması ve hayvanların itlaf ve imha işlemleri devam ediyor. Hastalığın tavuk ürünlerine karşı talebi azaltacağı düşünülürken, ilçe merkezinde hizmet veren döner işletmeler, tavuk döner satışlarını devam etiğini ve bir sorun yaşamadıklarını belirtiyor.

Satışlarda azalma yaşamadık

Bandırma ilçe merkezinde hizmet gösteren tavuk döner işletmeleri, virüs endişesinin satışları henüz olumsuz yönde etkilemediğini söylüyor. Bazı müşterilerin, hayvanların güvenli olup olmadığını sorduklarını belirten tavuk döner satıcıları, “Kuş gribi nedeniyle satışlarımızda azalma yaşanmadı. Ama bazı müşterilerimiz, tavuklarımızın güvenli olup olmadığını soruyor. Biz tavuklarımızı genelde Bursa’dan temin ediyoruz. Endişe duyan müşterilerimize, tavuklarımızı aldığımız yerden verilen irsaliye ve faturaları da gösteriyoruz. Şimdilik bir sıkıntı yaşamıyoruz” dedi.

Karantina bölgesinde 24 saat nöbet tutuluyor

Jandarma, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, yaklaşık 3 kilometrelik alana hayvan giriş çıkışına izin vermiyor. Zabıta ekipleri, karantina uygulanan bölgelerde 24 saat nöbet tutarken, jandarma ekipleri de bölgeleri sıklıkla kontrol ediyor. Bandırma Kaymakamı Ali Mantı, dezenfekte çalışmalarına Balıkesir’in 20 ilçesinde görev yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri yetkililerinin katıldığını bildirdi.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE