Taşeron İşçilere Sağlık Bakanı’ndan Müjde

Sağlık Bakanlığının çok fazla taşeron işçiye sahip olduklarına dikkat çeken Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu bu işçilerin kadroya alınacağı müjdesini verdi. İşte ayrıntılar…

Taşeron İşçilere Sağlık Bakanı’ndan Müjde

Taşeron İşçilere Sağlık Bakanı’ndan Müjde

Sağlık sektöründe çalışan taşeron işçilere Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu kadro müjdesi verdi. Sağlık Bakanlığı’nın en fazla taşeron işçi çalıştıran kurum olduğunu belirten Müezzinoğlu, taşeron işçilerin seçimden sonra kadroda yer bulacağını söyledi. 140 bin civarında taşeron işçileri Bakanlıkta çalıştığını belirten Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu esas işi yapan taşeron işçilere seçimlerden sonra kadra verilmesi için çalışma başlatacaklarını söyledi. Bu açıklamaya göre esas işi yapanların kadroya alınacak ve diğer işçilere de iş güvencesi sağlanacak. Aynı zamanda Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu 24 saat hizmet veren grupta yer alan sağlık çalışanlarının özlük haklarının düzenleneceğini ve bu işlerde hizmet veren personele yıpranma payı verileceğinin de müjdesini verdi.

Bakan Müezzinoğlu, ayrıca Sağlık Bakanlığınca başlatılan "İlgileniyoruz" projesi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Bu projenin hastaneden evlere taburcu olan hastaların evlerinde ziyaret edilmesinden oluştuğunu belirten Müezzinoğlu, bu konuda memnuniyet araştırmasının yapılacağını dile getirdi. Bakan Müezzinoğlu bu proje ile 1 milyon ev ziyareti yapmayı hedeflediklerini dile getirdi.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
cankirili
cankirili - 5 yıl Önce

Hadi bakalim insallah