Tarım Bakanlığı Açıkladı! Et ve Eşek Eti Tespit Edildi! İşte Tağşişli Ürünler!

Tarım ve Orman Bakanlığı Haziran tağşişli ürünler listesi açıklandı. Bazı ürünlerde at ve eşek eti tespit edilmesi şaşkınlığa neden oldu!

Tarım Bakanlığı Açıkladı! Et ve Eşek Eti Tespit Edildi! İşte Tağşişli Ürünler!

Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan gıda ürünlerinde taklit yapan firmalar açıklandı. Bilindiği gibi  gıda ürünlerine olmaması gereken başka maddeler karıştırılan ve hile yöntemi ile ürün elde eden firmalar insanların  sağlığını tehlike altına atıyor. Tarım ve Orman Bakanlığı bu anlamda çok önemli bir çalışma imza atarak Türkiye genelindeki gıda ürünlerinde tağşiş yapan firmaları isimleri tek tek açıklayarak vatandaşları bu konuda uyarılar yapıyor. Son olarak Nisan ayında açıklanan ürünlerde bazı firmaların sucuk ürünlerinde at eti tespit edilmişti. Yine en çok tahsis edilen ürünler arasında süt ve süt ürünleri, et ürünleri, zeytinyağları, baharatlar ve buna benzer firmalar yer alıyor. Bakanın Haziran tağşiş raporunda yine at ve eşek eti tespit edildi. Süt ürünlerinde bitkisel yağ, jelatin, süt harici yağ gibi olmaması gereken bazı maddeler tespit edildi.

HAZİRAN TAĞŞİŞLİ ÜRÜNLER LİSTESİ;

At ve eşek eti tespit edilen ürünler; Tarım ve Orman Bakanlığı'nın 5996 sayılı kanun uyarınca kamuoyuyla paylaşılan listede laboratuvar sonuçlarında insan hayatını tehlikeye düşürecek nitelikte ürünler satan firmalar açıklandı. Markası listede yer almayan sadece adres bilgileri ile yetinen  firmanın, pişmiş et tantuni, dana köfte, çiğ tavuk döner satım yapan firmanın sattığı ürünlerin içerisinde at eti ve eşek eti tespit edildi.

Haziran tağşişli ürünler listesi

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2020, 09:59
YORUM EKLE